Koncept i rrumbullakët Apple Watch, me kamerë dhe Touch ID

Koncepti Apple Watch

Kur Apple prezantoi Apple Rights Watch Në shtator 2014, shumica prej nesh pëlqente atë që pamë. Kishte një dizajn tërheqës dhe prezantimet e mollëve janë gjithmonë të mira, veçanërisht duke mbuluar të metat e saj. Ora inteligjente Cupertino arriti me Digital Crown, ekrani i parë që dalloi forcën që ne aplikuam dhe me Siri, por nuk përfshinte GPS (më i kritikuari) dhe bateria nuk zgjat aq sa do të dëshironim.

Për të parë gjithçka që do të dëshironim, ose atë që do të donte projektuesi në fjalë, ekzistojnë konceptet. Muajin e kaluar, Adrian Berr ai botoi një nga këto conceptos në të cilën mund të shohim pika interesante. Ju e keni atë në imazhet që mund të shihni më poshtë dhe thekson se ka Touch ID, se duke mos e parë qartë imagjinoj se do të jetë në ekran, Kamera 2MP dhe aftësia për të përdorur gjeste, të tilla si një trokitje e lehtë për të kyçur / shkyçur, dy trokitje për Siri dhe tre trokitje për të aktivizuar dridhjet ose heshtjen.

Një Apple Watch me Touch ID në ekran

Koncepti Apple Watch

Por një koncept nuk është i plotë nëse një pjesë e softuerit që do të përdorë nuk sigurohet gjithashtu. Ky koncept përdor aplikacione pothuajse të sakta që mund t'i përdorim në iPhone. Megjithëse duhet të pranohet se ato janë shumë më të mira, ka një gjë që Berr nuk e ka marrë parasysh: Apple përdori një ekran AMOLED në orën e saj inteligjente së bashku me sfondet e zeza për një arsye: që bateria zgjati më shumë. Një ekran AMOLED konsumon energji vetëm në pikselët që po përdoren. Sa më e zezë, aq më pak konsum. Nëse përdorim ngjyrat e lehta të iOS 7 e tutje, bateria do të thahej shumë më shpejt. Por, në çdo rast, ai është një koncept dhe ju duhet t'i jepni liri imagjinatës tuaj. Koncepti Apple Watch Apple Watch Concept: Zbatime

Pastaj nuk është edhe formë rrethore. Pa dyshim, një orë duket më mirë të jetë e rrumbullakët, por gjithashtu varet nga ajo që na tregon kjo orë. Nëse një orë inteligjente duhet të na tregojë informacione në lidhje me aplikacionet, duke qenë e rrumbullakët ose shohim më pak në të njëjtën madhësi ose shohim pak më shumë duke zënë më shumë hapësirë. Gjëja më e mirë në këto raste do të ishte ta provonim dhe të vendosnim nëse na pëlqen apo jo.

Dizajni është i mirë, por mendoj se nuk ka diçka për të thënë që Apple e ka atë pikë. Cili eshte mendimi juaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Por dijo

  Muajin e kaluar? Projekti është nga qershori 2014 ...

 2.   Keko jones dijo

  Ky koncept është i vitit 2014, thjesht duhet të vini re se ai ka iOS 7, përdor aplikacionin e vjetër muzikor dhe quhet iWatch. Edhe çmimi është ai që mendohej pak a shumë se do të kishte.

  Touch ID e mban atë në majën që del në pjesën e poshtme, duke parë imazhin është e qartë që keni vendosur gishtin atje për ta aktivizuar.

  Sidoqoftë është një koncept i tmerrshëm.

 3.   Pablo Aparicio dijo

  Përshëndetje, kush e ka botuar, siç mund ta shihni në link, e bëri atë, kopjoni dhe ngjisni, «Postuar: 14 shkurt 2016»

  Një përshëndetje.