Koncepti tregon se si mund të jetë iPhone 7 Deep Blue

iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus Blue Deep

Premten e fundit kemi bërë jehonë të një informacioni, të botuar në mediumin Mac Otakara, i cili siguroi që Apple do të ndalojë prodhimin e iPhone Space Grey për t'i dhënë vendin ngjyrës BLU të thellë. Gjëja e parë që unë do të doja të them në lidhje me të është se nuk ka shumë kuptim për mua që ata do të heqin një nga pak ngjyrat që pajisjet iOS janë në dispozicion. Nga ana tjetër, duket e mundshme dhe një ide e mirë për të lëshuar pajisje në ngjyra të reja, të tilla si blu, të verdhë ose të kuqe.

Siç e kemi parë tashmë në raste të ndryshme, Martin Hajek nuk ka kaluar shumë kohë për të krijuar një koncept që na tregon me shumë detaje se si iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus Blu e thellë ose Dark Blue, siç e ka quajtur edhe ai. Përveç ngjyrës së re, koncepti i tij i ri tregon gjithçka që dimë për telefonat inteligjentë të ardhshëm Apple: kamera më të mëdha, të dyfishta në modelin Plus dhe më të mëdha dhe afër buzës në modelin 4.7 inç, mungesë e një porte kufjesh, Smart Lidhës në iPhone 7 Plus dhe linjat për antenat paraqiten vetëm në skajin e sipërm dhe të poshtëm, por jo tërthorazi.

iPhone 7 blu e thellë

E keqja për shumë përdorues është se, përveç ndryshimeve të përmendura, iPhone 7 / Plus do të jetë pothuajse gjurmuar në iPhone 6 e cila, siç e dini, u prezantua në shtator 2014. E mira, sipas thashethemeve, Do të jetë brenda, pasi që të dy kamerat do të përmirësojnë ndjeshëm atë të iPhone 6s, ata do të kenë një procesor A10 më të fuqishëm dhe efikas, do të ketë një mundësi prej 256 GB dhe ata do të kenë 3 GB RAM. Megjithëse duhet të presim akoma për prezantimin e tij, mund të mendojmë se iPhone 7 do të përfshijë disa karakteristika të reja sepse ndryshimet priten siç janë në një iPhone që ndryshon numërimin e tij, por deri më tani kishim edhe një dizajn plotësisht të rinovuar. A do ta gjuajë Apple këtë vit këtë këmbë sepse i përmbahet dizajnit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.