Konfirmuar, Samsung Galaxy S21 i ri nuk do të shitet as me karikues

Sot është dita që do të takojmë Anije e re e Samsung, Samsung Galaxy S21 i ri. Një pajisje kryesore që vjen për të përforcuar gamën Android dhe po, sinqerisht, Samsung është një nga më të mirët në ekosistemin Android. Samsung kritikoi lëvizjen e Apple me iPhone 12, heqjen e ngarkuesit, por duket se Galaxy S21 i ri do të ndjekë pas Apple. Thjesht doli kjo Samsung Galaxy S21 i ri nuk do të përfshijë një ngarkues në paketim. 

Dhe më e mira nga të gjitha është se ata gjithashtu kanë fshirë gjurmët e imazheve në të cilat ata kritikuan Apple për heqjen e karikuesit nga paketimi i iPhone të ri 12. Siç mund ta shihni në fillimin e mëparshëm të Twitter, Evan Blass, zbuloi të gjitha imazhet promovuese të Galaxy S21 të ri, është faqja në internet që do të shoqërojë smartphone-in e ri Samsung. Në to mund të shohim se si ata shpallin atë që do të gjejmë në kutinë Galaxy S21 dhe ato vijnë me «të domosdoshmeën«: el smartphone, një kabllo USB-C, vegla për futjen e SIM dhe një udhëzues për fillimin. Lamtumirë karikuesit të pajisjes siç ka ndodhur me iPhone 12 të ri.

Ju tashmë e dini që sa na pëlqen Apple, ne e shohim këtë vendim si të pasuksesshëm, kishte ende vend për të vazhduar shitjen e pajisjes, iPhone, me karikuesin dhe se vitin e ardhshëm është viti në të cilin ai eliminohet. Të tjerët pëlqejnë Xiaomi, ata po tregtojnë dy versione të smartphone-it të tyre më të fundit: njëra me karikues dhe tjetra pa ngarkues, të dy me të njëjtin çmim, dhe rastësisht shumica e përdoruesve po zgjedhin opsionin me karikuesin. Ekologjia mënjanë, është një vendim që padyshim i bën markat të kursejnë, ne gjithashtu pjesërisht për sa kohë që pajisja është më e lirë dhe kemi mundësi ta blejmë, por hej, nuk është e suksesshme. Ne do të shohim se cila është marka tjetër që bashkohet për të eleminuar karikuesin. Nga rruga, sot është ngjarja e prezantimit, dhe cicërima në të cilën ata na inkurajojnë ta shohim nga Samsung është publikuar nga Twitter për iPhone ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.