Kontrolli i shëndetit të baterisë vjen në Apple Watch me watchOS 7

Ne vazhdojmë të zbulojmë të gjitha lajmet që sjellin me vete sistemet e reja operative për pajisjet Apple. një iOS 14 të ri, iPadOS 14 dhe watchOS 7. Dhe pikërisht një nga risitë që sistemi operativ sjell për orën inteligjente Apple na sjell një mënyrë të re për të parë sesi është Apple Watch për sa i përket performancës së tij. Shëndeti i Baterisë (të cilin tashmë e kishim në iPhone) arrin në Apple Watch në mënyrë që të dimë se cili është statusi i tij ...

Siç ndodh në iPhone, me watchOS të ri 7, në Apple Watch tani mund të bëjmë një vlerësim se si është bateria e Apple Watch, si dhe një përmbledhje të ngarkimeve më të fundit. A do të thotë të kesh më pak se 100% se Apple Watch është dëmtuar? aspak ... Shumë prej nesh kanë OCD të përpiqen ta mbajnë përqindjen sa më afër 100% por në fund të fundit është normale që me kalimin e kohës kjo përqindje të ulet. Një nivel mbi 80% është normal, madje disi më i ulët, ju do të keni një Apple Watch për disa vjet ... 

Bateritë Apple Watch, si të gjitha bateritë e rikarikueshme, janë përbërës të harxhueshëm dhe degradojnë me kalimin e kohës. Kjo matje tregon kapacitetin relativ sipas gjendjes së tij origjinale. Një kapacitet më i ulët mund të rezultojë që pajisja të zgjasë më pak energji midis ngarkesave.

Un ndryshim interesant që bashkohet me transparencën që Apple dëshironte të ofronte me iPhone, tani do të kemi gjithashtu më shumë informacion mbi statusin e orës sonë inteligjente. Më vonë Ne vetëm duhet të vendosim nëse do të ndryshojmë baterinë ose të zgjedhim të blejmë një pajisje të re. Do të blini një Apple Watch të dorës së dytë? Përfitoni nga ky informacion (kur ata azhurnohen në watchOS 7) për të kontrolluar statusin real të pajisjes që po ju shesin dhe kështu të dini nëse çmimi që ata kërkojnë është i duhuri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.