Kontrolloni plotësisht baterinë tuaj iPhone nga Apple Watch me Power 2

Kontrolloni plotësisht baterinë tuaj iPhone nga Apple Watch me Power 2

Një nga ankesat më tradicionale dhe të vazhdueshme nga përdoruesit në lidhje me pajisje të caktuara të Apple është jetëgjatësia e tyre e baterisë. Ndërsa iPad ose MacBook ofrojnë autonomi të mjaftueshme për shumicën e konsumatorëve të përditshëm (megjithëse disa orë shtesë nuk do të dëmtonin kurrë), Pajisjet si iPhone dhe Apple Watch marrin shumicën e kritikave.

Nuk ka truke magjike që e zgjidhin këtë problem në një mënyrë të mprehtë dhe përfundimtare, megjithatë, një nga çelësat që pajisjet tona të zgjasin tërë ditën qëndron në konfigurimin e tyre (azhurnimet e panevojshme të sfondit, njoftimet, ndriçimi i ekranit, etj.) Dhe mbi të gjitha , mbaj një kontroll shterues i përdorimit që i bëjmë baterisë sonë dhe autonomisë së mbetur. Kjo e fundit është pikërisht ajo që ofron aplikacioni Power 2, një ndërlikim shumë i dobishëm për orën tonë të mollës me të cilën mund të monitorojmë statusin e baterisë së iPhone tonë pa qenë e nevojshme ta nxjerrim nga xhepi. Plus, tani është në shitje për një kohë të kufizuar, kështu që është një kohë e mirë për ta kapur atë.

Fuqia 2, një aplikacion shumë i dobishëm për të kontrolluar baterinë e iPhone

Aplikim Fuqia 2 është një aplikacion i ri i disponueshëm për Apple Watch falë të cilit mund të shtojmë një ndërlikim të ri në sferën e pajisjes sonë që do të na informojë për jetën e dobishme të baterisë së iPhone tonë.

Shtë e vërtetë që falë widgetit të baterisë, ne mund të dimë sasinë e energjisë që iPhone ynë ende ka, megjithatë, Fuqia 2 do të na shpëtojë që të mos e heqim telefonin nga xhepi per te kontrolluar. Por përparësia më e madhe nuk është kjo por ajo, Duke mos pasur nevojë të përdorim vetë iPhone për të kontrolluar statusin e baterisë, ne nuk do të aktivizojmë ekranin dhe për këtë arsye, do të kursejmë një pjesë të konsiderueshme të baterisë që do të na lejojë të zgjasim jetën e saj të përditshme të dobishme.

Komplikimi që mund të shtoni në thirrjen e Apple Watch me Power 2 ju lejon të monitoroni statusin e baterisë së iPhone që keni çiftuar me orën në çdo kohë, edhe nëse e keni të ruajtur në çantën e shpinës, çantën ose xhepin tuaj . Edhe nëse e keni diku tjetër, për sa kohë që është brenda rrezes, do të keni informacionin në dispozicion.

Ndryshimi më i madh midis Power 2 dhe versionit të tij të mëparshëm origjinal është se, ndërsa Power 1 mbështetej në "paraqitje të shkurtër", e cila kërkonte një veprim në orë për të kontrolluar baterinë e iPhone, Power 2 është një ndërlikim për iPhone. Apple Watch, kështu që informacioni është gjithmonë i disponueshëm vetëm duke ngritur krahun dhe duke parë orën tuaj.

Funksioni Travel Time

Përveç kësaj, Fuqia 2 përfshin një funksion të ri të pajtueshëm me tiparin "Udhëtimi në kohë" që konsiston në parashikimin e jetës së baterisë.te Duke mundësuar "Travel Time" dhe duke rrotulluar kurorën dixhitale në Apple Watch, përdoruesit do të jenë në gjendje të shohin një vlerësim të progresit të baterisë së orës gjatë orëve të ardhshme, diçka që do të ndihmojë në optimizimin e përdorimit të iPhone nëse duhet të jetë e domosdoshme

Funksionaliteti i Udhëtimit në Kohë është një parashikim i bazuar në përdorimin e vazhdueshëm të lidhjes Wi-Fi në iPhone. Kjo do të thotë që Power 2 nuk do të jetë në gjendje të vlerësojë ikjen e mundshme të baterisë që mund të bëhet me aktivitete që përfshijnë një konsum të madh siç është shikimi i videove, por gjithsesi ofron një përmbledhje që mund të jetë shumë e dobishme. Për shembull, nëse aplikacioni vlerëson se na kanë mbetur vetëm 2 orë bateri dhe e dimë që nuk do të jemi në gjendje të karikojmë iPhone deri në tre orë, ne mund të shmangim saktësisht aktivitete të tilla si shikimi i videove, të cilat konsumojnë shumë bateria ose aktivizimi i mënyrës së kursimit të baterisë manualisht.

Kontrolloni plotësisht baterinë tuaj iPhone nga Apple Watch me Power 2

Njoftime

Power 2 gjithashtu përfshin njoftime, ashtu si në versionin e tij të parë. Fuqia 2 kontrolloni karikimin e baterisë së iPhone çdo 30 minuta dhe raporton kur po karikohet sipas intervaleve të mëposhtme:

 • Ngarkesa e plotë
 • 95% - 85%
 • 55% - 45%
 • 20% - 10%
 • 9% - 1%

Power 2 është në shitje për një kohë të kufizuar me 0,99 €. Përfitoni nga!

Fuqia 2 për iPhone dhe Apple Watch (Lidhja e AppStore)
Fuqia 2 për iPhone dhe Apple Watch1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  Nuk paralajmëron kur iphone është i ngarkuar, nuk ka asnjë mundësi konfigurimi, një aplikacion mjaft i dobët, shpresoj që pasi kemi paguar, do të përmirësohet me kalimin e kohës.