Konvertoni DVD-të tuaja të vjetra ose koleksionin tuaj në MP4 me WinX DVD Ripper (me dhuratë)

Me ardhjen e telefonave inteligjentë, përdorimi i të dy kamerave fikse dixhitale dhe kamerave video është zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme. Ky adoptim jo vetëm që ka prekur prodhuesit kryesorë të këtyre pajisjeve, por gjithashtu u ka dhënë një goditje të rëndë prodhuesve të DVD-ve, prodhues që janë prekur edhe nga shërbimet e ruajtjes së reve.

Disa vjet më parë, më e zakonshmja ishte transferimi i fotografive të udhëtimeve tona, së bashku me videot në një DVD, në mënyrë që mbajeni atë dhe të jeni në gjendje ta ndani atë me miqtë dhe familjen tonë. Aktualisht, metoda më e përdorur gjerësisht për ndarjen e imazheve ose fotove është një lidhje për një shërbim të ruajtjes së reve. Por, çfarë lidhje me koleksionet tona DVD? Lexoni artikullin dhe ne do t'ju japim një zgjidhje; dhe gjithashtu në fund të saj do të keni gjithashtu mundësinë të merrni pjesë në një lotari interesante.

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

Nëse jeni disa vjeç, ka të ngjarë që titulli i këtij artikulli të ka tërhequr vëmendjen, sepse ndoshta nuk do të interesoheni vetëm të jeni në gjendje të konvertoni DVD-të e vjetra në format dixhital që keni në shtëpi video familjare, por gjithashtu, ka të ngjarë që gjatë viteve të keni ndërtuar një koleksion të plotë të DVD-ve.

Shërbimet e transmetimit të videove, si dyqanet dixhitale, na lejojnë të kemi një numër të madh të serialeve dhe filmave, por nëse flasim për tituj me disa vjet, gjëja është e komplikuar, pasi nuk ka gjasa ta gjesh kaq shumë në Netflix, HBO, Amazon Prime Video ose përmes iTunes Store, Luaj Filma ...

Por, jo vetëm që mund të jetë e vështirë të gjesh filma të vjetër, por gjithashtu, nëse i blejmë, gjithmonë do të kemi ndjesinë se pasi nuk është në format fizik, në të vërtetë nuk na përket neve, por ne kemi paguar për mundësinë për ta parë atë kur të duam, diçka që është e vërtetë, por ndjenja e pronësisë së njerëzve ka tendencë të luajë hile mbi ne.

Si të ktheni një DVD në MP4

Nëse po kërkojmë një aplikacion që na lejon të konvertojmë çdo DVD në format dixhital, qoftë MP4, MOV, AVI apo ndonjë format tjetër, ne kemi një numër të madh të aplikacioneve të disponueshëm në Internet. Por nëse është ajo që duam shpejtësia, shkathtësia dhe pajtueshmëria me një numër të madh të formateve, aplikacioni më i mirë aktualisht i disponueshëm në treg është WinX DVD Ripper.

WinX DVD Ripper, i disponueshëm për të dy Windows PC si për të mushama është krijuar për njerëzit që ata mezi kanë ndonjë aftësi kompjuterike ose ato që kanë nuk janë të lidhura me formatet video. Falë ndërfaqes së kujdesshme të përdoruesit, ne thjesht duhet të fusim DVD-në në kompjuterin tonë, të zgjedhim në cilën pajisje do të luhet dhe të shtypim RUN për të filluar konvertimin.

Kaq, nuk ke pse të zgjedhësh kodekë, këngë audio, formate që nuk e dimë se çfarë do të thonë… Gjithashtu, falë përshpejtimit të harduerit, procesi është shumë i shpejtë dhe do të duhen vetëm disa minuta për të kthyer, për shembull, një orë e gjysmë DVD.

Çfarë mund të bëjmë me WinX DVD Ripper

Rikthim DVD

WinX DVD Ripper jo vetëm që na lejon të konvertojmë DVD-të në format dixhital, por gjithashtu na lejon bëni kopje identikeQoftë nga videot e vjetra të familjes, publikimet e reja në treg, seritë televizive dhe madje edhe DVD-të që kanë ndaluar së funksionuari siç duhet në lexuesin tonë të zakonshëm.

Konvertoni DVD në MP4, MOV, AVI, WMV, MPEG ...

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

Numri i formateve në të cilat ne mund të konvertojmë DVD-të tona të preferuara me WinX DVD Ripper është i kufizuar në atë që aktualisht është në dispozicion në treg. Nëse ka një kodek në të cilin mund të konvertojmë një DVD, ky aplikacion na i ofron ato.

Konvertimi i koleksionit tonë të vjetër të DVD-ve në format dixhital, na lejon të përfitojmë nga hapësira e koleksionit tonë për qëllime të tjera, përveçse na lejon gjithnjë ta kesh në dorë, qoftë duke e ruajtur atë në një hard disk të jashtëm, në një NAS, në një shërbim të ruajtjes së resë kompjuterike ... si dhe duke na lejuar që ta ndajmë shpejt atë me një pendrive.

Luaj DVD-të tuaja në çdo pajisje

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

Falë këtij aplikacioni, ne mund të shqyejmë DVD-të tona për të qenë në gjendje riprodhoni ato në format dixhital të dy në iPhone, iPad, Xbox, PlayStation, smartphone Android ose tabletë ... pa pasur nevojë për një DVD ose lidhje Wi-Fi

Redaktoni DVD-të tuaja

Një tjetër mundësi që mund ta gjejmë në WinX DVD Ripper na lejon të rregullojmë parametra të ndryshëm të videos në mënyrë që cilësia e konvertimit të na ofrojë një rezultat më të mirë se origjinali, mundësia e shtoni titra, përveç prerjes së pjesëve të videos, bashkimi i fragmenteve të ndryshme ...

Më i miri i WinX DVD Ripper

Kopjoni pa humbje të cilësisë

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

Nëse duam të bëjmë një kopje të një videoje, nuk duam që cilësia të humbet gjatë procesit. Shumë janë aplikacionet që kryejnë një konvertim të shpejtë pa marrë parasysh as cilësinë e audios dhe as videon. WinX DVD Ripper na lejon bëni një kopje të DVD-ve tona në një skedar MPEG2, përfshirë audion në formatin Dolby AC3 / DTS 5.1, një format që mund ta riprodhojmë pa probleme në VLC.

Por nëse është ajo që duam ruaj një imazh ISO të DVD-së, WinX DVD Ripper gjithashtu na lejon ta bëjmë atë, një imazh që përfshin të gjitha të dhënat dhe strukturën origjinale të gjetur në DVD. Një opsion tjetër i disponueshëm përmes këtij aplikacioni është shndërrimi i videos në format MKV, një format pa humbje të cilësisë dhe në të cilin mund të përfshijmë edhe të gjitha pjesët audio dhe video të DVD-së.

Ulni madhësinë e DVD-ve

Nëse nuk duam NAS-in tonë, shërbimin e ruajtjes së reve ose hard diskun e jashtëm mbushen shpejt dhe cilësia e videos nuk është thelbësore (sepse ne do ta riprodhojmë atë në një ekran të vogël), me WinX DVD Ripper ne mund të konvertojmë si një imazh ISO që kemi krijuar më parë ashtu edhe një DVD (madhësia mesatare e të cilit është rreth 6- 8 GB) në formatin MP4 H.264 që rezulton në një skedar me madhësi midis 700 dhe 1 GB me cilësi të mesme.

Shndërroni një DVD në format dixhital brenda pak minutash

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

Nëse koleksioni i DVD-ve që kemi është mjaft i gjerë, ka të ngjarë që asnjëherë nuk kemi inkurajuar ta konvertojmë në format dixhital për shkak të kohës së lartë që kërkon çdo konvertim. Kjo sepse nuk e keni provuar WinX DVD Ripper, një aplikacion që zvogëloni procesin për një orë e gjysmë film në 5 minuta afërsisht

Kjo është e mundur sepse ky aplikacion jo vetëm që përdor pajisjen kompjuterike, por gjithashtu, Ai gjithashtu mbështetet në grafikun e pajisjes sonë. Në këtë mënyrë, i gjithë ekipi fillon punën për të bërë konvertimin në formatin që kemi zgjedhur në kohën më të mirë të mundshme, gjë që na lejon të zvogëlojmë ndjeshëm procesin

Si të shikoni një DVD të vjetër në iPhone

E gjitha është shumë mirë, por siç thuhet thënia Për shembull, një buton. Mënyra më e mirë për të kuptuar se sa e thjeshtë është procesi i konvertimit të një DVD në ndonjë format tjetër, atëherë ne ju tregojmë procesin shndërroni një DVD në një format që mund ta luajmë në iPhone ose iPad.

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

  • Pasi të kemi futur DVD-në në pajisjet tona, klikoni në Disk në mënyrë që aplikacioni të ngarkojë automatikisht të gjithë përmbajtjen.

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

  • Tjetra, do të shfaqet një dritare me formate të ndryshme në të cilat mund të konvertojmë përmbajtjen. Si në rastin tonë është një iPhone, ne duhet të zgjedhim Pajisja Apple> Video iPhone.
  • Më në fund, ne duhet të zgjidhni modelin e iPhone ku do të riprodhojmë përmbajtjen dhe më në fund klikojmë në RUN për të filluar procesin.

Provoni WinX DVD Ripper dhe merrni pjesë në lotari për një kabinete Synology NAS dhe DVD ...

WinX DVD Ripper - konvertoni DVD në MP4

WinX është në dispozicion për Windows dhe për Mac. Djemtë nga WinX DVD Ripper na ftojnë të fillojmë një lotari në të cilën mund të fitojmë një NAS nga firma Synology, ku do të jemi në gjendje të ruajmë të gjitha skedarët që konvertojmë nga koleksioni ynë DVD, 6 vitrina ku mund të ruajmë koleksionin tonë në format fizik përveç dhuratave të tjera.

Për këtë, ne vetëm duhet të hyni në këtë faqe në internet dhe dërgoni një foto me të çfarë planifikojmë të bëjmë me koleksionin tonë DVD. Sikur të mos mjaftonte, ato gjithashtu na lejojnë të shkarkojmë një kopje plotësisht funksionale të WinX DVD Ripper. E vetmja është se kjo kopje nuk do të marrë azhurnime në të ardhmen.

WinX DVD Ripper Pro me një zbritje prej 56%

Nëse duam të marrim azhurnime, duhet të bëjmë blini një licencë të plotë të versionit, një licencë çmimi i së cilës është 29,95 euro, e cila është një zbritje prej 56% në çmimin e saj të zakonshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.