Si të konvertoni fotot e drejtpërdrejta në GIF me iOS 11

Që nga fillimi i funksionit Live Photos, i cili na lejon të kapim imazhe lëvizëse me zë, sikur të ishin GIF, pa qenë në të vërtetë, ka pasur shumë aplikacione që kanë arritur në App Store që na lejoni të konvertojmë këtë lloj imazhesh në formatin GIF të jetë në gjendje t'i ndajë ato shpejt përmes rrjeteve sociale dhe aplikacioneve të mesazheve. Por me ardhjen e iOS 11, një version që gjithashtu na lejon të ruajmë përfundimisht skedarët në formatin GIF në mbështjellës, nuk kemi më nevojë të përdorim aplikacione të palëve të treta, pasi që nga vetë aplikacioni Fotografitë mund t'i konvertojmë në GIF.

iOS 11 na sjell funksione të reja për lëvizjen ose fotot e drejtpërdrejta që mund t'i bëjmë nga iPhone 6s. Funksionet e reja na lejojnë të shtojmë efekte të ndryshme në këtë lloj skedari: lak, kërcim ose ekspozim i gjatë. Efekti loop konverton skedarin e drejtpërdrejtë në një skedar GIF që përsëritet pa pushim. Efekti i kërcimit na lejon të riprodhojmë imazhin përpara dhe prapa dhe efekti i ekspozimit të gjatë kombinon të gjitha imazhet që tregojnë një imazh të përbashkët të të gjitha kornizave.

Shndërroni imazhin e drejtpërdrejtë në GIF pa aplikacione të palëve të treta

  • Para së gjithash, ne duhet të shkojmë tek imazhi në fjalë i vendosur në mbështjellësin tonë dhe të klikojmë mbi të.
  • Pastaj rrëshqasim lart për të hyrë në efektet që iOS 11 na ofron me këtë lloj efektesh.
  • Tani ne thjesht duhet të zgjedhim nëse duam një efekt loop ose një efekt kërcimi, pasi efekti i ekspozimit të gjatë nuk na ofron një imazh lëvizës.
  • Pasi ta kemi zgjedhur atë, ne thjesht duhet të shtypim për të ndarë imazhin e ri me miqtë ose të njohurit tanë. Ky imazh do të dërgohet në formatin GIF, kështu që marrësi nuk do të ketë nevojë për një pajisje iOS ose Mac për ta parë atë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.