Koogeek ofron për të mbrojtur shtëpinë tonë

koo geek

Një javë më shumë Koogeek ofron oferta me kohë të kufizuar, disa oferta që për disa ditë na lejojnë të marrim zbritje interesante në çmimin e zakonshëm të disa prej produkteve të ndryshme për të domotizuar shtëpinë tonë që na ofron dhe për shumë pak para ne mund të hidhni hapin e parë për të krijuar një shtëpi të zgjuar (duke kursyer distancat).

Ofertat që djemtë nga Koogeek po na ofrojnë këtë javë janë një sensor dera dhe dritarja, një sistem sigurie me sensorë lëvizjeje dhe lagështie dhe një llambë inteligjente që na lejon të ndryshojmë ngjyrën e ndriçimit në dhomë. Këtu janë hapat për tu ndjekur Përfitoni nga zbritjet e ofruara deri të Dielën, 31 Maj në 23:59 pasdite.

Sensori i përputhshëm i derës / dritares së HomeKit - 41% zbritje

Sensori i dritares dhe dyerve të Koogeek

El Nuk u gjet asnjë produkt. na lejon të marrim një paralajmërim në smartphone-in tonë kur ndonjë prej këtyre elementeve hapet papritur, ose për hyrjen e një hajduti, një erë të erës, më të voglin e shtëpisë ... Ky sensor është i pajtueshëm me platformën e automatizmit Apple HomeKit dhe na lejon të krijojmë veprime të automatizuara në mënyrë që, për shembull, kur sensori në derën e shtëpisë kërcen dhe varësisht nga koha e ditës në të cilën jemi, drita e dhomës së ndenjes ndizet.

Për të instaluar këtë sensor, na duhet një shirit i dyanshëm për ta pozicionuar në mënyrë korrekte me një distancë që nuk është më shumë se një centimetër e gjysmë. Kjo pajisje ushqehet nga një bateri 2450V CR3 dhe ka një pajisje autonomia prej 2 vjetëshPërmes aplikacionit për të menaxhuar dhe konfiguruar këtë sensor, ne mund të kontrollojmë nivelin e baterisë në çdo kohë.

Çmimi i zakonshëm i këtij sensori të dyerve dhe dritareve Koogeek është 33,99 euro, por deri më 31 maj, mundemi merre atë për vetëm 19,99 euro duke përdorur kodin XGQQDBFT para përfundimit të blerjes.

Kushtet e promovimit

 • Kodi: XGQQDBFT
 • Afati i promovimit: 31 maj 2020, ora 23:59
 • Nuk u gjet asnjë produkt.

Sistemi i Sigurisë në Shtëpi - 39% zbritje

Sistemi i sigurisë në shtëpi Koogeek

Koogeek na ofron një Nuk u gjet asnjë produkt., një sistem që mund ta plotësojmë me atë të mëparshëm nëse kemi nevojë për më shumë sensorë të dyerve dhe dritareve. Ky sistem i sigurisë është krijuar për të dy shtëpitë e dyta dhe ku zakonisht jetojmë dhe përbëhet nga një sensor dera / dritarja, një sensor lëvizje dhe një sensor i temperaturës dhe lagështisë.

Sensori i lëvizjes ka një diapazon deri në 8 metra dhe një kënd zbulimi prej 110 gradësh. Monitoron gjithçka që lëviz para sensorit të saj si ditën ashtu edhe natën. Sensori i temperaturës na lejon të njohim paraprakisht temperaturën e një dhome në shtëpinë tonë, në mënyrë që nëse është tepër e ulët ose e lartë, informacion që do të na lejojë ndizni kondicionerin ose ngrohjen para se të mbërrini. Sensori i derës dhe dritares ka të njëjtën funksionalitet si modeli që ju kam treguar në seksionin e parë.

Grupi i sensorëve që janë pjesë e këtij kompleti menaxhohet përmes një Hub që përdor protokollin Zigbee, nuk kërkon punë dhe në vetëm disa minuta, ne mund ta kemi atë të ekzekutuar dhe të konfiguruar në pajisjen tonë të lëvizshme. Compatibleshtë i pajtueshëm me Alexa dhe Google Home por jo me HomeKit.

Çmimi i zakonshëm i këtij sistemi të sigurisë në shtëpi është 65,99 euro. Nëse përdorim kodin 9PTLZ569 Para përfundimit të procesit të blerjes, çmimi ulet në 39,99 euro.

Kushtet e promovimit

 • Kodi: 9PTLZ569
 • Afati i promovimit: 31 maj 2020, ora 23:59
 • Nuk u gjet asnjë produkt.

Llambë me ngjyra e përputhshme me Siri E27 8W - 29% zbritje

Llambë e zgjuar Koogeek

La Nuk u gjet asnjë produkt. vë në dispozicionin tonë, është i pajtueshëm me folenë E27 dhe na ofron një fuqi prej 8W (ekuivalente me 60W). Ndryshe nga llambat e tjera të lidhura që mund të gjejmë në Amazon, kjo është në përputhje me të dyja HomeKit si me Alexa dhe "Asistentin e Google". Përmes aplikacionit për të menaxhuar llambën, mund ta ndezim dhe çaktivizojmë nga distanca, të rregullojmë shkëlqimin, të ndryshojmë ngjyrën (na ofron 16 milion mundësi) ... përveç programimit të funksionimit të saj, krijimit të skenave ...

Me një fuqi prej 8 vat, na ofron deri në 500 lumen dritë. Temperatura e ngjyrave varion nga 2700 K (e bardha e ngrohtë) deri në 6000 K (drita e butë e ditës). Jeta e dobishme e kësaj llambë është 25.000 orë (rreth 23 vjet përdorim duke e përdorur atë mesatarisht 3 orë në ditë), më shumë se koha e mjaftueshme për të paguar për të.

Çmimi i zakonshëm i kësaj llambë në përputhje me Siri, Alexa dhe Google Assistant është 30,99 euro. Për të përfituar nga zbritja e ofruar për ne, duhet të përdorim kodin Z8RY7R4G në procesin e blerjes dhe çmimi përfundimtar i kësaj llambë do të mbetet në 21,99 euro.

Kushtet e promovimit

 • Kodi: Z8RY7R4G
 • Afati i promovimit: 31 maj 2020, ora 23:59
 • Nuk u gjet asnjë produkt.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.