Classicbot na ofron dy xhevahire për çdo adhurues të Apple

Nëse do të duhej të zgjidhnim dy produkte përfaqësuese të Apple, nga thelbi i saj më i brendshëm, me siguri shumë do të përfshinin Macintosh origjinal dhe iMac G3. Jo vetëm për shkak të asaj që ata donin të thoshin për vetë Apple, por për shkak të asaj që ato donin të bënin për vetë industrinë e PC. Kjo është arsyeja pse Classicbot ka dashur t'i nderojë ata me dy figura të vogla që dashurohen me shikim të parë: Classicbot Classic dhe iBot G3.

Macintosh dhe iMac G3

Nuk është rastësi që Classicbot ka zgjedhur këto dy kompjuterë personalë për lodrat e saj të vogla. Macintosh është ai që shumë e konsiderojnë kompjuterin e parë personal në histori, megjithëse nuk është plotësisht i vërtetë. Ky i vogël gjithçka në një (nga 1984) ishte për shumë përdorues dhe biznese të vogla kompjuteri i parë që hyri në shtëpinë ose biznesin e tyre. Me floppy drive, një ndërfaqe grafike të bazuar në dritare dhe një mouse për ta operuar, ishte bast i madh i kompanisë dhe Steve Jobs për të sjellë kompjuterë personalë në shtëpi, dhe ata patën sukses.

Shifra Classicbot rikrijoni me shumë detaje këtë Apple Macintosh, me ngjyrën dhe formën e tij karakteristike, dorezën e saj në pjesën e sipërme, drejtuesen e përparme dhe lidhjet e pasme, dhe madje edhe miun e vogël që u përdor për të lëvizur në ekranin e kompjuterit. Ai gjithashtu përfshin një çantë "shatërvan", dhe na mungon vetëm tastiera. Krahët e figurës janë të ndara, dhe në sajë të faktit se ato mbahen nga magnetët nuk ka asnjë lloj vrime në anët e kompjuterit, kështu që nëse heqim edhe këmbët mund të "dehumanizojmë" figurën dhe ta vendosim si nëse do të ishte një makintosh i thjeshtë në tryezën tuaj.

Kompjuteri tjetër personal i zgjedhur nga Classicbot është iMac origjinal, i njohur më vonë si iMac G3. Isshtë një nga produktet më të njohura teknologjike të epokës moderne të Apple dhe ishte i pari që u lançua pas kthimit të Steve Jobs në kompani, në një kohë kritike për të, duke supozuar fillimin e asaj që Apple është sot. Fillimisht i lëshuar në atë ngjyrë karakteristike jeshile-blu, ajo më vonë kishte më shumë ngjyra në dispozicion, por gjithmonë me të njëjtën karakteristikë: një shtresë transparente që ju lejonte të shihni brenda.

Ishte një kompjuter shumë më i përparuar se Macintosh origjinal, me një dizajn më kompleks, dhe kjo pasqyrohet në mënyrë të përsosur në Classicbot iBot G3 të vogël, i cili kujdeset edhe për detajet më të vogla, me transparencën e kutisë, dorezën mbajtëse, tastierën dhe miun, madje edhe mbulesën anësore që fshihte lidhjet USB të këtij iMac të parë. Ashtu si modeli tjetër, krahët dhe këmbët hiqen për ta vendosur atë si një kopje të vogël të kompjuterit. Ky model është në dispozicion në dy ngjyra: Bondi Blue dhe Tangerine Orange.

Mendimi i redaktorit

Classicbot ka zgjedhur dy produkte të tilla ikonë si Macintosh dhe iMac G3 për figurat e tij të vogla, një sukses i madh sepse zgjon të gjithë nostalgjinë e çdo "maquero" ose thjesht çdo adhuruesi të teknologjisë. Me kujdesin më të madh për detajet dhe përfundimet e vogla që përputhen me dy produkte të tilla historike, Classicbot Classic dhe Classicbot iBot G3 janë dy lodra që ata do të duken spektakolarë në çdo tryezë apo tryezë zyre në shtëpi. Ato mund të blihen në faqen e internetit të Classicbot me dërgesa në të gjithë botën:

 • Classicbot Classic: 31 $ (lidhje)
 • Classicbot iBot G3: 39 dollarë (lidhje)
Classicbot Classic dhe iBot G3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$31 a $39
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Materiale dhe përfundime cilësore
 • Detaje shumë të kujdesshme
 • Rezistente
 • convertibles

Contras

 • Më mungon tastiera e Macintosh


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.