Kopjet e AirPods i kushtojnë Apple një pasuri

Kompania Cupertino filloi në dhjetor 2016 Kufje të Vërtetë Wireless që, si gjithmonë, ishin subjekt i memeve të shumta në Twitter, kryesisht nga ata që nuk planifikuan të blinin një për një arsye ose një tjetër. Që atëherë, AirPods janë bërë një pikë referimi në industri, dhe kjo ka çuar në shfaqjen e një tregu alternativ.

Kopjet e AirPods deri më tani i kanë kushtuar Apple rreth 3.200 miliardë dollarë duke marrë parasysh faktorë të ndryshëm. Mos harroni, nëse të tjerët janë të përkushtuar për t'ju kopjuar, kjo është për shkak se ju po bëni shumë mirë, por… Deri në çfarë mase?
Nga Informacioni, policia kufitare e Shteteve të Bashkuara të Amerikës zakonisht has në qindra kopje të AirPods, të cilat janë gjithnjë e më e vështirë për t'u identifikuar në krahasim me AirPods Origjinale. Vetëm në semestrin e fundit vlerësohet se Apple do të kishte humbur ekuivalente me 62 milion dollarë fitime për shkak të shitjes së këtyre AirPod-eve të rremë. Në gjashtë muajt e fundit kjo administratë e Amerikës së Veriut ka konfiskuar jo më pak se 360.000 njësi të "FakePods" vlera jashtëzakonisht e lartë, një shumë parash që Apple ka ndaluar qartë të fitojë pavarësisht se është kujdesur për të gjithë punën, modelimin dhe reklamimin e produktit.

Problemi është se shumë prej këtyre AirPod-eve të rremë përfshijnë shumë nga teknologjia e origjinaleve siç janë lidhja automatike, animacionet në iOS dhe shumë më tepër. Padyshim që cilësia e zërit, materialet dhe veçanërisht qëndrueshmëria e tij janë pikat në favor të versionit origjinal të Apple, por kjo nuk ia vlen për shumicën e përdoruesve. që ata të kursejnë më shumë se 70% të çmimit të zakonshëm duke shkuar në këtë treg të zi të AirPods. Këtu në Actualidad iPhone kemi pasur mundësinë të provojmë disa nga këto produkte dhe realiteti është se ato janë çuditërisht të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.