Krahasimi i jetës së baterisë midis iOS 13.5 dhe versioneve të mëparshme

bateri

Javën e kaluar, Apple lëshoi ​​një azhurnim të ri të iOS, specifikisht versionin 13.5, një version që përfshin sistemin e krijuar nga Google dhe Apple për të zbuluar nëse kemi qenë të ekspozuar ndaj një personi të infektuar nga koronavirusi përveç një përmirësimi në Face ID i cili njeh nëse ne veshim një maskë për të tregoni direkt kodin e zhbllokimit.

Të gjitha azhurnimet janë gjithmonë të mirëseardhura, por ajo që zakonisht ka më shumë rëndësi për përdoruesin është nëse performanca dhe bateria e pajisjes janë ndikuar nga azhurnimi më i fundit. Në krahasimin e mëparshëm që ne lëshojmë midis iOS 13.4.1 dhe versioneve të mëparshme të iOS 13, ne pamë se si iPhone XR ishte shumë i keq.

Djemtë nga iAppleBytes kanë bërë edhe një herë një krahasim të ri për të parë nëse ky version i ri i iOS 13.5 ndikon në baterinë e pajisjeve. Ashtu si ai i mëparshmi, ata kanë pritur disa ditë që kur e instaluan atë për të pritur që të jetë azhurnimi tund kokën në pajisjen.

Pas instalimit të çdo azhurnimi të ri, veçanërisht kur bëhet fjalë për një version iOS ose nëse e rivendosim plotësisht iOS nga e para, rekomandohet prisni disa dite derisa pajisja të arrijë integrimin e saj optimal me sistemin dhe konsumi të jetë i vërtetë për realitetin.

Bateria iOS 13.5

Siç mund ta shohim në video, praktikisht të gjitha modelet e iPhone që kanë qenë pjesë e këtij testi merrni të njëjtën rezultat sesa me versionet e mëparshme të iOS, përveç iPhone XR, edhe pse këtë herë është për të mirë.

IPhone XR pajisja që vuri re versionin e fundit të iOS më së shumti në performancën e baterisë ka përmirësuar rezultatin tuaj është më shumë se 500 pikë krahasuar me iOS 13.4.1, një version që uli rezultatin më të mirë që pajisja kishte marrë me iOS 13.4. Në pjesën tjetër të pajisjes, ndryshimi që mund të gjejmë, si lart ashtu edhe poshtë, është praktikisht i papërfillshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Francisco dijo

    Pse nuk e vendosni kurrë iPhone X?