Krahasimi i baterisë midis iOS 9.2.1 dhe iOS 9.3.1

Konsumi i baterisë në-iOS-9.2.1-vs-9.3.1-768x391

Sa herë që Apple lëshon një version të ri të një sistemi operativ, shumë përdorues preferojnë të presin derrat e parë gini, ata që guxojnë ta instalojnë shpejt, kontrolloni nëse operacioni është i saktë. Një nga avantazhet e pritjes që përdoruesit e parë të raportojnë përshtypjet e para që mund të shohim dy javë më parë kur përdoruesit e parë që instaluan iOS 9.3 nuk mund të kalonin në ekranin e aktivizimit, por nuk është problemi i vetëm që mund të hasim. Përditësimet e tjera të iOS kanë treguar probleme me konsumin e baterisë ose funksione të caktuara të pajisjeve kanë ndaluar së funksionuari.

Nëse ende jeni duke pritur për teste të ndryshme për të parë nëse vërtet ia vlen të azhurnoni pajisjen tuaj, sot do t'ju tregojmë një provë baterie, të cilën mund ta shohim kohëzgjatja e njëjtë në pajisje të ndryshme me versione të ndryshme të iOS. Testet për t'i bërë ato më realiste janë kryer në të njëjtat pajisje në mënyrë që në varësi të gjendjes së baterisë rezultati të mos ndikohet nga gjendja e baterisë.

Për të kryer këtë provë, të kryer përsëri nga djemtë nga iAppleBytes, ne përdorëm funksioni i testit të autonomisë së aplikacionit Geekbench 3 në një iPhone 4s, iPhone5, iPhone 5s dhe një iPhone 6. Funksioni i provës së autonomisë mban ekranin të ndezur dhe kryen teste të ndryshme që ndikojnë në autonominë e tij. Përdorimi i këtij funksioni është mënyra më e shpejtë për të qenë në gjendje të kontrolloni autonominë e tyre pa pasur nevojë të kryeni të njëjtat funksione në të gjitha pajisjet manualisht, një detyrë që do të ishte e pamundur të kryhej.

Siç mund ta shohim në video versionin më të fundit të iOS 9.3.1 na ofron një autonomi më të madhe se versioni i mëparshëm iOS 9.2.1 në pothuajse të gjitha pajisjet përveç iPhone 5, ku autonomia e tij është pak më e ulët. Në pjesën tjetër të pajisjeve, versioni i fundit i iOS tejkalon pak autonominë e azhurnimit të fundit të iOS 9.2.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   marcosgp dijo

    4s është fotografia më e mirë, më e vogël, e mirë, foto e mirë, akoma e pajtueshme dhe bateria zgjati shumë më gjatë