Krahasimi i shpejtësisë midis iOS 10 Beta 3 dhe iOS 9.3.2

iPhone ios-10-beta-aktual

Dje ishte një ditë e ngarkuar në Cupertino dhe është që jo vetëm që iOS 9.3.3 mbërriti zyrtarisht me rregullime të defekteve në kod dhe përmirësime të supozuara të performancës, por ata gjithashtu shfrytëzuan rastin për të lëshuar beta-n e tretë të iOS 10, kohë e mirë, që nga e Shtuna Vendosa të kthehem në iOS 9.3.2 menjëherë pasi jam lodhur nga gabimet në multitasking të iOS 10. Gjithsesi, si gjithmonë, nuk mund të humbni krahasimin e shpejtësisë midis versionit të ardhshëm të iOS dhe versionit më aktual, kjo është arsyeja pse Ne ju sjellim përsëri këtë video-krahasim të performancës së iOS 10 B3 dhe iOS 9.3.2 në një iPhone 6s dhe një iPhone 5s, në mënyrë që të mund të imagjinoni performancën që ato ofrojnë sipas moshës së pajisjes.

Si gjithmonë, video e ofron atë iAppleBytes, një specialist në këtë lloj video, ne ju falënderojmë për punën tuaj të shkëlqyer. Ata, në kanalin e tyre, kanë krahasimet midis këtyre dy sistemeve operative, por më shumë pajisje, një iPhone 5, një iPhone 5s, një iPhone 6 dhe një iPhone 6s. Këtu ju kemi sjellë iPhone 6s dhe iPhone 5s në mënyrë që të mund të merrni një ide të mesit midis një sistemi operativ dhe tjetrit. Pra, pa zhurmë të mëtejshme, ju lëmë poshtë videove në mënyrë që të shihni vetë funksionimin e të dyjave:

Performanca e iPhone 5 është përmirësuar pak, vonesa e mëparshme midis tranzicioneve është zhdukur pak. Ndërkohë, në iPone 6s punon siç mund ta imagjinojmë, madje fillon disa të mijtat nga iOS 9.3.2 për arsye të dukshme, dhe kjo është se tranzicionet janë përshpejtuar. Ne gjithashtu vëmë re se kur kthehemi në Shtëpi, rezolucioni zvogëlohet pak, për një sekondë, prova e qartë se ato e përkeqësojnë rezolucionin për të përmirësuar shpejtësinë e tranzicionit, ose është thjesht një gabim që kemi qenë në gjendje ta vëzhgojmë në të gjithë iOS beta 10 tani për tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   asdf dijo

  Mmmmm. "ulja e një sekondë në rezolucion" nuk më ndodh (6S, beta publike 1)

 2.   Xhulio Blanko dijo

  Ky test tregon se bota është plot budalla