Krijoni kopertina të mahnitshme për listat e dëgjimit tuaj Apple Music me aplikacionin Denim

Ne gjithnjë e më shumë po konsumojmë më shumë përmbajtje përmes shërbimeve dixhitale, dhe është se vitet e fundit ne kemi ndryshuar zakonet tona të konsumit. Të kesh libra fizikë, CD muzikorë (me leje vinili), më pak DVD, për shkak të shërbimeve dixhitale që na ofrojnë një katalog që vështirë se mund ta kishim në format fizik. Po me të vërtetë, sasia e përmbajtjes në dispozicion është e tillë që në një farë mënyre ne duhet ta rregullojmë atë, personalizojeni atë në mënyrë që të jetë shumë më i arritshëm dhe në mënyrë që ne të jemi "ta kurojmë" atë. Kjo është arsyeja pse sot ne ju sjellim një aplikacion që përfiton nga funksioni i ri i Apple Music që na lejon të zgjedhim kopertinat e listave tona të dëgjimit t'i japim prekjen tonë dhe t'i personalizojmë ato. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e Xhins, aplikacioni për të krijuar kopertina për listat tona.

Dhe ne flasim për funksionin që na lejon ndryshoni kopertinat, ose kopertinat, që shohim në galeritë tona të listave për luajtje, diçka që mund ta bëjmë në Apple Music dhe Spotify (nga aplikacioni desktop). Xhins është një aplikacion i ri që Na siguron deri në 50 kopertina të ndryshme që mund t'i rregullojmë për t'i përdorur në aplikacionet tona muzikore. Dhe ka shumë mundësi, ne kemi gradiente, apo edhe imazhe që stilet muzikore në mënyrë që kur të kërkoni për playlist është më e lehtë për ne.

Pasi të jetë zgjedhur kopertina, mund ta modifikojmë duke ndryshuar tekstin që shfaqet në të. dhe më pas ruajeni në karrocën tonë për t'i ngarkuar në Apple Music, ose përmes aplikacionit desktop ose versionit në internet shtoni ato në listat e leximit Spotify. Denim është një aplikacion falas megjithëse do të na bëjë të kalojmë kutinë (për 2,29 euro) për të qenë në gjendje të zhbllokojmë të gjitha kopertinat që ata kanë. Imazhet bazë të kopertinës mund të përdoren (dhe të personalizohen) falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.