HomePaper, krijoni sfondet tuaja për aplikacionin Home

Zhvilluesi themelor i aplikacioneve për çdo përdorues të HomeKit (HomeRun dhe HomePass ndër të tjerët) ka lansuar një aplikacion të ri që ju lejon të krijoni sfonde spektakolare për aplikacionin Home në pak sekonda.

Aplikacioni House na lejon të personalizojmë dhomat që kemi konfiguruar në aplikacion me çdo sfond duke përdorur fotot që kemi në mbështjellësen tonë, por rezultati përfundimtar duke përdorur një foto nuk është zakonisht shumë i kënaqshëm. Sidoqoftë, me këtë aplikacion të ri, HomePaper, ne mund të përdorim fotografi që marrim nga ajo dhomë për të krijuar një sfond që është vërtet spektakolar. Dhe më e mira nga të gjitha është që aplikacioni të kujdeset për gjithçka, nuk kemi nevojë të kemi njohuritë më të vogla të redaktimit të fotove për të marrë prejardhje gradiente dhe të personalizuar nga shtëpia jonë.

Procesi i krijimit të fotografive është plotësisht i automatizuar. Thjesht duhet të kapim një foto të dhomës në fjalë, ta zgjedhim atë nga aplikacioni HomePaper dhe të zgjedhim një nga gradientët e shumtë që janë paracaktuar tashmë, ose të krijojmë tonën nëse dëshirojmë. Aplikacioni do të krijojë një sfond që është krijuar për t'u përshtatur në mënyrë të përsosur në ndërfaqen e aplikacionit Home, dhe që ne gjithashtu mund ta mbajmë përgjithmonë.

Në këtë mënyrë ne mund të personalizojmë secilën dhomë të shtëpisë me një sfond të ndryshëm që e përfaqëson atë, të përdorim ngjyra të ndryshme dhe t'i ndryshojmë ato kur të duam me pak përpjekje. Aplikacioni është tashmë i disponueshëm në App Store dhe shkarkimi është plotësisht falas, duke na lejuar të krijojmë sfondin e parë. Nëse duam të krijojmë të gjitha fondet që duam, ne mund ta bëjmë atë për vetëm 01,09 €. Alsoshtë gjithashtu një aplikacion Universal, i vlefshëm për iPhone dhe iPad. Mund ta shkarkoni nga kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.