Krijuesi i aplikacionit të fotografive Halide analizon kamerën e iPhone 12 Pro Max

Kamera iPhone 12

Kamera që monton iPhone 12 Pro Max të ri është padyshim më e përparuara dhe ajo që ofron mundësitë më të mëdha nga të gjitha kamerat në historinë e iPhone. Karakteristikat e tij janë më të larta se ato të iPhone 12 Pro. Thjesht, për shkak të hapësirës fizike.

Y Sebastiaan nga With, një specialist i fotografisë dhe krijuesi i aplikacionit fotografik Halide, sapo ka publikuar një përmbledhje interesante të kamerës iPhone 12 Pro Max në blogun e tij. Le të shohim se çfarë mendoni.

Sebastiaan de With, zhvilluesi i aplikacionit fotografik për iOS Halide, zakonisht analizon kamerat që Apple monton në iPhone e saj, dhe pastaj të jetë në gjendje t'i shtrydhë ato në maksimum në aplikimet e saj fotografike.

Dhe si mund të ishte ndryshe, ai thjesht e bëri atë me kamerën e re iPhone 12 Pro Maxpadyshim kamera më e plotë në historinë e Apple.

De With ka publikuar përshtypjet e tij në blogun e tij i veçantë. Ai shpjegon se ishte shumë i befasuar nga ekrani i shkëlqyeshëm i sensorit në iPhone 12 Pro Max, i cili është 47 përqind më i madh se sensori në iPhone 11 Pro. Sensori lejon më shumë dritë, kështu që logjikisht rezultatet janë më të mira.

Gjëja e parë që bie në sy është se gjatë ditës, me ndriçim të mirë, nuk ka shumë ndryshim midis sensorit të kamerës iPhone 12 Pro dhe atij të iPhone 12 Pro Max. Nëse keni shumë dritë, ajo madhësi më e madhe e sensorit nuk ka shumë rëndësi.

Fotografi RAW

Fotografitë tregon

Ka më shumë zhurmë në fotot RAW pa trajtimin që bën softueri Apple.

Në kushte më të ulta të ndriçimit, si p.sh. në perëndim të diellit, është kur dallimi i sensorit është i dukshëm nga një iPhone në tjetrin. Dhe është edhe më e dukshme në fotografitë RAW, ku algoritmet e softuerëve të Apple nuk funksionojnë dhe ato lënë më shumë zhurmë në kapje sesa bën kamera që ka sensorin më të vogël.

Ai thotë se fotografimi në dritë të dobët gjithashtu ndihmon në përmirësimin direkt në stabilizuesin e sensorit të iPhone 12 Pro Max. Ju mund të trajtoni kohë më të gjata të qepenit në modalitetin manual si një DSLR dhe kjo e pëlqente shumë.

Përfundoni artikullin tuaj duke siguruar që Kamera iPhone 12 Pro Max bën një hap të madh përpara Për sa i përket cilësisë së imazhit dhe mundësive të konfigurimit, të ngjashme me kamerat SLR, veçanërisht për fotografët e përparuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.