Chrome është një matës i glukozës në gjak i pajtueshëm me HealthKit

Gjatë kremtimit të CES-it të kaluar, shumë prej tyre kanë qenë pajisjet për të kontrolluar në distancë shtëpinë tonë që janë prezantuar, shumica e tyre janë në përputhje me HomeKit, të cilat ne shmang nevojën për të instaluar një aplikacion për secilën pajisje sidomos kur janë nga prodhues të ndryshëm. Por jo vetëm pajisjet pa tel për të kontrolluar jetën tonë në shtëpi, pasi firma One Drop sapo ka nxjerrë në shitje në Dyqanin Amerikan Online Online një pajisje të re të quajtur Chrome, një pajisje që është e aftë të analizojë glukozën në gjak dhe e cila është gjithashtu në përputhje me HealthKit në mënyrë që të kemi gjithmonë një monitorim të plotë të kohës kur kontrollojmë sheqerin në smartphone-in tonë.

Kjo pajisje është ideale për të gjithë ata përdorues që vuajnë nga problemet e diabetit ose që vuajnë herë pas here nga sheqeri i lartë në gjak. Kjo pajisje e çertifikuar nga FDA transmetoni të gjithë informacionin përmes Bluetooth në aplikacionin One Drop Mobile, një aplikacion që është gjithashtu i disponueshëm për Apple Watch.

Në çantën e starterit, gjejmë 10 korsi dhe 100 shirita provë. Pajisja na lejon të rregullojmë thellësinë e birë në maksimum për të marrë 0,5 mikrolitra (një pikë gjaku) që kërkon për të analizuar nivelin e glukozës në gjak. Sapo të përfundojnë shiritat e provës, ne mund të bëjmë një pajtim në shërbimin One Drop Premium që ka një kosto prej 39,95 euro në muaj ose 399,95 euro nëse e punësojmë për vite me radhë.

Kjo pajisje ofron gjithashtu një aplikacion për përdoruesit e Android, por përparësia që na ofron iOS është integrimi me HealthKit dhe CareKit, i cili lejon ndani shpejt të dhënat e mbledhura me mjekët dhe mbikëqyrësit, për të kontrolluar nëse matjet janë të sakta ose trajtimi duhet të ndryshohet.

Paketa e starterit Chrome ka një çmim prej 99,95 €, një çmim që zvogëlohet në 79,95 euro nëse punësojmë shërbimin vjetor të furnizimit me shirita. Aplikacioni është i pajtueshëm që nga iOS 9 dhe është i disponueshëm për shkarkim falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   URIEL dijo

    Unë e shoh këtë ndihmë të madhe për këtë lloj aparati shëndetësor, dhe se ata vazhdojnë të bëhen më të zakonshëm në jetën tonë të përditshme.