Linjat e mëdha janë kthyer për iPhone X

Megjithëse për një kohë u përfol se Apple donte t'i jepte fund imazheve të radhëve para dyqaneve të saj Apple në çdo lansim të iPhone të ri, realiteti është se është një imazh aq klasik sa dëshirohet nga vetë kompania. Vit pas viti njerëzit dynden në hyrjet e Apple Store me qëllimin e vetëm për të marrë iPhone-in e ri.

Këtë vit me iPhone X, ai që përkujton XNUMX vjetorin e telefonit inteligjent, Nuk mund të ishte ndryshe dhe radhët shfaqen tashmë përpara dyqaneve të kompanisë, sepse iPhone X del në shitje nesër, dhe fotografitë janë protagonistët e rrjeteve sociale.

Apple paralajmëroi disa ditë më parë se do të kishte njësi të disponueshme në 3-të në Apple Store dhe se ata që nuk kishin qenë në gjendje të merrnin iPhone-in e tyre kur hapnin rezervimet javën e kaluar, mund ta merrnin atë nesër, 3 nëntor. Realiteti është se, në përputhje me të gjitha thashethemet dhe lajmet e botuara, njësitë në dispozicion për ata që nuk kanë marrë një rezervë për atë ditë do të jenë shumë të pakta, dhe nëse nuk jeni aktualisht në radhë të një Apple Store në radhë, do të jetë mjaft e vështirë për ju që të dilni nesër me një iPhone X në dorë.

https://twitter.com/teachertwish/status/925991293230096384?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cultofmac.com%2F511715%2Fiphone-x-attracts-apple-store-lines-around-world%2F

Me datat e dorëzimit që brenda pak minutash nga fillimi i rezervimit ishin zgjatur tashmë deri në 2 dhe 3 javë, dhe nuk u desh shumë për të arritur muajin e pritjes, Lëshimi i iPhone X ka qenë edhe një herë, sipas Apple, një sukses, me shifra rezervë që janë jashtë grafikëve. Strategji, e pashmangshme ose mungesë parashikimi, të gjithë ata që e kualifikojnë atë si të duan, por fakti është që iPhone vazhdon të zgjojë pasione në të gjithë botën, dhe unë i referohem imazheve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.