Amazon Fire TV Cube, kundërshtari interesant i Apple TV i nënshkruar nga Amazon

Kubi i TV Amazon Fire

Amazon ka prezantuar një pajisje të re me të cilën kontrollon gjithçka që lidhet me multimedia. Është rreth Kubi i TV Amazon Fire, një pajisje e re që synon të heq pjesën e tregut nga Apple TV dhe që është një kombinim interesant midis një Amazon Echo dhe një Amazon Fire TV Stick.

Para se të fillojmë t'ju tregojmë se çfarë na ofron ky Amazon Fire TV Cube, ne do t'ju themi atë në muajt e ardhshëm disponueshmëria e Alexa në vende të tjera siç është Spanja tashmë është konfirmuar. Prandaj, edhe pse në fillim nuk thuhet asgjë për disponueshmërinë e kësaj pajisjeje jashtë Shteteve të Bashkuara, është shumë e mundur me ardhjen e Alexa në Spanjë gjatë gjithë vitit 2018, Amazon Fire TV Cube gjithashtu zbarkon në këto toka. Të gjitha sa u tha më lart, le të vazhdojmë me fillimin e kompanisë së Jeff Bezos.

Amazon Fire TV Cube në dhomën e ndenjes

Amazon Fire TV Cube është një pajisje interesante për të me kullim të përmbajtjes. Po kështu, përveç që mund të ofroni përmbajtjen tuaj përmes platformës video on demand, ju gjithashtu mund të bëni ne mund të dëgjojmë muzikë dhe madje ta përdorim atë si një altoparlant inteligjent meqenëse ka asistentin virtual Alexa.

Kjo e fundit do të thotë që ne mund të kërkojmë veprime të caktuara përmes komandave zanore që do të na lejojnë të kemi kontrollin e pajisjeve pa pasur duart tona të zëna me telekomandë të ndryshëm. Nga ana tjetër, ka këtë Amazon Fire TV Cube Mbështetja e teknologjisë HDR dhe Dolby Atmos, diçka që ne do ta vlerësojmë kur shikojmë një film në dhomën e ndenjes dhe marrim tingull të qartë dhe rrethues.

Si lidhje, ekipi i ri i Amazon Ka WiFi, sensorë të ndryshëm IR dhe lidhje HDMI-CEC —Kjo e fundit për të qenë në gjendje të përdorë Alexa me komanda zanore dhe mund të veprojë në televizion, për shembull. Po kështu, sensorët e ndryshëm IR që ka ky Amazon Fire TV Cube është që të jenë në gjendje të kontrollojnë pajisjet e tjera në dhomë përmes tij. Kjo do të thotë, të jetë në gjendje të funksionojë si truri i dhomës së ndenjes në çdo kohë

Së fundmi, për aspektet më teknike të këtij Amazon Fire TV Cube mund t'ju themi se përmban 2 GB RAM, 16 GB hapësirë ​​të brendshme dhe një procesor ARM me katër bërthama 1,5GHz frekuenca e punës Ndërkohë, paketa e shitjeve përfshin disa zgjerues IR dhe një përshtatës Ethernet në USB në rast se duam lidhjen përmes kabllit.

Si shënim, Amazon Fire TV Cube jo vetëm që punon me platformën e tij Amazon Prime Video, por Ne gjithashtu mund të kontrollojmë llogarinë tonë HBO, Netflix dhe disa shërbime të tjera. Nga rruga, Amazon ka fituar të drejtën për të transmetuar ligën angleze të futbollit përmes shërbimit të saj, Kryeministri. Dhe thashethemet bast që Ata janë të interesuar me kapjen e të drejtave të LaLiga Spanjolle.

Çmimi i kësaj Amazon TV Fire Cube është 119 dollarë, megjithëse përdoruesit e Prime do të kenë një promovim të disponueshëm gjatë 30 ditëve të para në të cilën ata mund ta marrin këtë pajisje me një zbritje prej 30 $ në çmimin origjinal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.