Kufjet e reja të "SoundForm Freedom" të Belkin shfaqen në aplikacionin "Kërko" të Apple

Belkin

L AirTags po bien. Dhe kësaj radhe nuk është një thashethem nga shoku ynë Prosser. Ne e themi këtë sepse, nga frika e një ankese nga kompania Tile, Apple tashmë ka hapur mundësinë që pajisjet e palëve të treta të mund të vendosen në aplikacionin vendas «Kërko» Apple.

Dhe një nga pajisjet e para që është integruar në këtë sistem kanë qenë Kufjet e reja të Belkin "SoundForm Freedom". Edhe një konkurs i ri nga AirPods. Le të shohim si janë.

Në WWDC vitin e kaluar, Apple njoftoi se do të hapte aplikacionin tuaj 'Kërko' për prodhuesit e aksesorëve të palëve të treta. Unë supozoj se nga frika e ankesave nga kompania Tile, prodhuesi i lokatorëve të saj të famshëm, sapo AirTags të shfaqen në treg.

Dhe padyshim, Apple ka pritur deri në momentin e fundit «Hapni» aplikacionin tuaj «Kërko» dhe lejo që pajisjet e tjera jo-Apple të shfaqen të lokalizuara në të. Kjo do të thotë që AirTags të përfolur të Apple janë më në fund.

Dhe në një lumë të trazuar, peshkatarët fitojnë. Belkin ka përfituar nga situata dhe sapo ka prezantuar kufjet e saj të reja «Forma zanore Liria»Ngjashëm me AirPods, dhe të cilat janë integruar tashmë në aplikacionin« Kërko »të Apple.

Me një dizajn të jashtëm të ngjashëm me atë AirPods ProAta kanë një karikues wireless Qi, dhe me vetëm 15 minuta karikim në rast se ata tashmë mund të punojnë për më shumë se dy orë. Ata kanë sistemin e majave të gomës, si AirPods Pro, dhe një vlerësim IPX5 për rezistencë ndaj djersës dhe spërkatjeve.

Belkin nuk ka përmendur nëse ato sjellin anulimin e zhurmës, kështu që shpresojmë se nuk e bëjnë. Ata do të jenë në dispozicion në të zezë dhe të bardhë. Kompania gjithashtu nuk ka njoftuar çmimin e saj. Ata kanë treguar vetëm se do të jenë në dispozicion nga Marsi ose Prilli i këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.