Kufjet e jashtme të Apple mund të quhen AirPods Studio

Auriculares

Thashethemet, thashethemet. Këtë herë është radha e së resë së mundshme kufje te jashtme që Apple mund të sillte në treg. Do të ishte diçka e çuditshme, pasi që duke qenë pronari i firmës së kufjeve Beats, ajo lançoi një produkt që me siguri do të jetë shumë i ngjashëm me një nga ato që firma e pajisjeve të përmendura tashmë ka në katalogun e saj.

Duket më shumë si një tekë tregtare sesa gjithçka tjetër. Apple duhet të dëshirojë të zgjerojë ofertën e saj aktuale të kufjeve. Ju keni AirPods, AirPods Pro dhe tani do të kompletoni gamën tuaj me.  Studio e AirPods. Emri ende nuk është konfirmuar.

Disa javë më parë, analisti i zinxhirit të furnizimit Ming-Chi Kuo raportuan se kufjet e jashtme të Apple të përfolura mund të shkonin në prodhim masiv në mes të verës me një lançim publik në vjeshtë.

Sot Jon Prosser, nikoqir i Front Page Tech dhe një rrjedhës i mirënjohur i Apple, thotë se kompania do të vazhdojë të thërrasë kufjet e saj të reja mbi vesh AirPods. Me sa duket ata do të quhen "AirPods Studio" dhe do të lansohen me një çmim prej Dollarit amerikan 349. Këto helmeta thuhet se përmbajnë një dizajn modular me lëkurë të lehtë dhe materiale që mund të marrin frymë.

Ka postuar një Padi ku shpjegon shumë shkurtimisht se ata do të kenë atë çmim, se ata do të quhen komercialisht "AirPods Studio", dhe aktualisht emri i tyre i koduar është B515.

Thashethemet e tjera sugjerojnë që Apple po punon në gjeneratën e tretë të AirPods e cila do të hyjë në prodhim masiv në fillim të vitit 2021. Gjenerata tjetër e AirPods Pro filloni prodhimin në fund të vitit 2021 ose në fillim të vitit 2022.

Detaje të mëtejshme rreth helmetave të Apple janë të panjohura, por ne duhet të presim karakteristika të ngjashme që gjenden në AirPods të tjerë, të tilla si anulimi i zhurmës dhe çipi H1. Për të marrë një ide, nga jashtë ata do të jenë si Beats me procesorët që AirPods aktualisht përfshijnë dhe logon e mollës nga jashtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.