Kufja është përgjigjja e Bragi për AirPods

Para nisjes së AirPods, në treg mund të gjenim kufje pa tel me më shumë veçori sesa ato të ofruara nga Apple të tilla si një sensor i rrahjeve të zemrës, hapësi, hapësi për ruajtjen e këngëve ... Të dy Bragi dhe Samsung lançuan modelet e tyre me karakteristika të ngjashme që synojnë përdoruesit që bëjnë sport dhe nuk duan të varen nga smartphone për të monitoruar ushtrimet e tyre. Gear IconX nga Samsung Dash nga Bragi janë kufje që shkojnë përtej thjesht duke na ofruar muzikë në veshët tanë.

Shtatorin e kaluar, dy ditë para prezantimit të iPhone 7, Bragi prezantoi një model të ri të kufjeve pa tel që ata na lejuan vetëm të dëgjonim muzikë, pa ndonjë kuantifikues shtesë si Dash i së njëjtës markë. Këto kufje, të quajtur The Headphone, tani janë në dispozicion për blerje në dyqanin e prodhuesit me një çmim më të ulët se Airpods dhe Dash nga e njëjta kompani.

Bragi ofron këtë model të ri të kufjeve pa tel për 169 euro, dhjetë euro më lirë se AirPods nëse i blejmë në Shtetet e Bashkuara. Modeli Bragi's Dash ka një çmim prej 299 euro por ndryshe nga ky model i ri, Dash Ka një numër të madh të sensorëve që na lejojnë të monitorojmë aktivitetin fizik.

Modeli Kufja ofron një autonomi deri në 6 orë të luajtjes së pandërprerë të muzikës me një karikim të thjeshtë, për 4 orët që na ofron modeli Dash. Ky model i ri përfshin tre butona të vegjël që na lejojnë të kontrollojmë riprodhimin e muzikës, t'u përgjigjemi thirrjeve telefonike, të bëjmë komanda zanore, të aktivizojmë transparencën e audios ... të gjitha pa pasur nevojë të prekni fizikisht smartphone-in me të cilin janë lidhur.

Këto Kufje të reja janë tani në dispozicion për blerje në faqen e internetit të Bragi, vetëm në të zezë, Ndërsa modeli Dash është në të zezë dhe të bardhë. Për të gjithë ata përdorues që kanë frikë se mos i humbin, Bragi na ofron aksesorin Leash, një lloj gome që i mban të dy pajisjet për të mos lejuar që të humbasin ndërsa bëjnë sport. Koha e parashikuar e transportit është dy javë.

Nëse jeni të interesuar për modelin Dash, kolegu ynë Luis Padilla, bëri një rishikim të plotë të këtyre kufjeve fantastike, rishikim që është në dispozicion në kanalin tonë YouTube.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kritik dijo

    Por kujdes, në këtë model mbulesa nuk i rimbush ato dhe duhet t’i lidhësh për t’i karikuar ...