Kuo: as Apple Pencil, as karikimi i kundërt, as USB-C në iPhone 11 të ri

iPhone 11

Imazhi origjinal 9to5Mac

Miku ynë i dashur Ming-Chi Kuo sapo ka qenë përgjegjës për uljen e pritjeve para ngjarjes që për vetëm disa orë do të zhvillohet në Teatrin e Steve Jobs dhe në të cilën do të jemi në gjendje të shohim iPhone-in e ri. Në një çast të lajmeve ai siguron se Telefonat që do të shohim nesër nuk do të kenë ngarkesë të kundërt, as nuk do të jenë në përputhje me Apple Pencil, as nuk do të kenë USB-C.

Analisti i ka bërë këto pretendime duke u bazuar në atë se askush nuk di se çfarë raporton, por pretendon që një karikues 18W do të përfshihet në kutinë e iPhone Pro të jesh në gjendje të përdorësh karikimin e shpejtë pa pasur nevojë të blesh ndonjë pajisje shtesë shtesë. Ne ju japim të gjitha informacionet më poshtë.

Një nga risitë që praktikisht u mor për të mirëqenë në iPhone-ët e rinj ishte tarifimi i kundërt. Në fakt, thashethemet e fundit që sigurojnë që logoja e mollës, e zhvendosur tani në qendër të pjesës së pasme të iPhone, do të jetë ajo që tregon se ku duhet të vendosim AirPods ose Apple Watch për t'u rimbushur duke përdorur baterinë iPhone. Një autonomi më e madhe e këtyre modeleve të reja do të lejonte që të mund të përdoren disa miliamps për të rimbushur bateritë e dy pajisjeve me një autonomi më të madhe se iPhone, diçka që shumë prej nesh nuk e kuptojnë, gjithçka thuhet. Epo, sipas Ming-Chi Kuo kjo pagesë e kundërt nuk do të kishte përmbushur standardet e cilësisë të kërkuara nga Apple dhe kjo është arsyeja pse ai do ta kishte tërhequr atë në momentin e fundit.

Dy mungesat e tjera u morën si të mirëqena. Kemi vite që thuhet se kemi kaluar nga Lightning në USB-C në iPhone pa u ndodhur ndonjëherë, dhe ky vit nuk do të jetë ndryshe sipas Kuo. Diçka e ngjashme ndodh me Apple Pencil, pavarësisht nga fakti se muajt e fundit zërat në favor të pajtueshmërisë me iPhone Pro ishin shumëfishuar. Sidoqoftë, një tjetër nga thashethemet që është përsëritur për disa vjet më në fund mund të përmbushet këtë 2019: Sipas iPhone, iPhone Pro do të përfshijë një karikues 18W, si iPad Pro dhe një kabëll USB-C në Rrufe, për karikimin e shpejtë të këtyre terminaleve. IPhone "thjesht" (pasardhësi i iPhone XR) do të duhet të vendoset për karikuesin tipik që deri më tani ka përfshirë të gjithë iPhone. A do t'i marrë Kuo këto parashikime të minutës së fundit të drejtë? Së shpejti do të lëmë dyshime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.