Kuo: iPhone 12 6.7 inç me stabilizues të ri të imazhit

Ultra e gjerë

Një thashethem i ri nga analisti korean Ming-Chi Kuo. Shtë në kontakt të përhershëm me prodhuesit e komponentëve që janë pjesë e pajisjeve të Apple, kështu që çdo informacion që lejon të flasë për karakteristikat e këtyre pjesëve duhet t'i tregohet një vëmendje, edhe nëse është vetëm ajo, një thashethem.

Këtë herë është radha e iPhone tjetër (i quajtur) iPhone 12, por nuk është konfirmuar). Isshtë rikonfirmuar në thashetheme se unë kisha parashikuar tashmë shumë kohë më parë me një madhësi të re të ekranit më të madhe se iPhone 11 Pro Max, 6.7 inç, dhe shpjegon se do të përfshijë një sistem të ri të stabilizimit të imazhit për kamerën e pasme.

Kuo konfirmoi sot se iPhone 12 i ardhshëm i këtij viti do të shfaqë një ekran masiv 6.7 inç. Ju gjithashtu do të keni sensorë më të mëdhenj të kamerës, për të kapur më shumë dritë dhe për të rritur cilësinë e imazhit të fotove dhe videove të kapura.

E gjithë kjo tashmë ishte diskutuar për ditë me radhë. Risi e rëndësishme vjen kur shpjegon një sistem i ri i stabilizimit të imazhit i cili do të përfshijë iPhone 12 Pro Max dhe i cili do të zgjerohet në modelet e tjera në 2021.

IPhone 11 Pro aktual ka stabilizim optik të imazhit për foto dhe video, por vetëm kur përdorni lentet E gjerë ose Telefoto. Me një sistem të ri të ndryshimit të sensorit, ky problem do të zgjidhej dhe stabilizimi do të zbatohej në vetë sensorin e kamerës, pa u varur nga lloji i lentes së përdorur.

Interesante, Kuo siguron që ky sistem i ri i stabilizimit të imazhit do të jetë i disponueshëm vetëm në iPhone më të madh. Ndoshta kjo është për shkak të madhësisë së përbërësve të tij, pasi që me sa duket iPhone 12 Pro Max është disi më i trashë se paraardhësi i tij aktual dhe ekziston çështja e pyetjes.

Analisti gjithashtu ka komentuar se në planin afatgjatë, drejt vitit 2022, do të ketë një iPhone që do të ketë një lente periskopi. Kjo do të lejonte një zoom optik 5x apo edhe 10x. Aktualisht iPhone-et kanë një zoom optik 2x dhe një zoom dixhital 10x.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.