Kuo parashikon 4 iPhone të rinj me ekran OLED dhe 5G në vitin 2020

Disa orë më parë ju thamë në lidhje me informacionin e nxjerrë nga raporti i Ming-Chi Kuo në lidhje me iPhone SE 2. Një pajisje që do të shihte dritën në 2021 dhe që nuk do të kishte Face ID, por ne do të ktheheshim në Touch ID por në butonin anësor të pajisjes. Në raportin e Kuo ai jo vetëm që foli për këtë pajisje por gjithashtu parashikon që në vitin 2020 Apple do të nisë katër iPhone të rinj me ekran OLED dhe lidhje 5G. Dallimet midis modeleve të ndryshme do të ishin, sigurisht, në madhësitë e ekraneve dhe gjithashtu në teknologjinë e përdorur për kamerat e pasme.

4 iPhone të rinj OLED në vitin 2020 ... dhe lamtumirë Rrufeja në 2021?

Gjatë gjithë raportit, analisti Ming-Chi Kuo lë të kuptohet se dizajni i iPhone të ri 2020 do të kishte shumë të bënte me të. Dizajni i iPhone 4. Dhe e vërteta është se shumë raporte të botuara deri më tani shkojnë në atë drejtim. Kthimi në skajet e drejta pas kaq shumë brezash, duket një gënjeshtër! Sa për modelet, Kuo siguron që në vitin 2020 do të shohim katër iPhone të rinj.

Do të kishim një pajisje 5,4 inç, dy pajisje 6,1 inç dhe së fundmi një iPhone nga 6,7 inç Të gjitha me Ekran OLED. Përveç kësaj, pritet që të gjitha këto modele të mbajnë me vete teknologjinë e re 5G që Qualcomm po përpiqet kaq shumë për t'u futur në këto terminale. Njëri nga modelet 6,1 inç do të jetë i nivelit të ulët, ndërsa tjetri do të jetë i nivelit të lartë.

Thelbi i çështjes qëndron në kamerat e pasme, pasi që në rastin e iPhone me ekranin më të vogël dhe modelin me fund të ulët 6,1 inç ata do të kishin një kamerë të dyfishtë siç bën iPhone 11. Pjesa tjetër e modeleve do të mblidhte një kamera e trefishtë me teknologji të zbulimit 3D, një teknologji që shumë analistë parashikuan për iPhone 11.

Raporti gjithashtu flet për mundësinë e zhdukja e portës së karikimit të Rrufesë. Ne do ta shihnim atë në një iPhone të nivelit të lartë në 2021. Me këtë lëvizje, Apple synon të ketë një pajisje krejtësisht pa tel që nuk varet nga asnjë kabllo. Në këtë mënyrë, dyshimet për futjen e USB-C shpërndahen. Gjithashtu, në vitin 2021, Apple mund të paraqesë një iPhone SE 2 Plus, në përputhje me iPhone SE 2 që do të ishte prezantuar një vit më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.