Kuo pohon se iPhones të vitit 2022 do të kenë Touch ID nën ekran dhe disa me një çmim shumë të ulët që nuk janë parë kurrë

iPhone 14

Kur Çfarë ai flet (përkundrazi shkruan), të paktën duhet ta dëgjoni. Më vonë do të shohim nëse ai ka të drejtë apo jo me parashikimet dhe thashethemet e tij, por nuk ka dyshim se ai është shumë i informuar nga prodhuesit e komponentëve të Apple dhe ai zakonisht ka të drejtë me ato që thotë.

Dhe ajo që ai ka thënë sot nuk është e humbur: që iPhone të vitit 2022 do të kenë Prekni ID nën ekran, dhe disa model do të kenë çmimin më të ulët në histori. Dhe qëndron kaq gjerë, burrë.

Analisti i mirënjohur i mjedisit Apple Ming-Chi Kuo ka lëshuar një njoftim për shtyp për investitorët ku ai flet për disa karakteristika të iPhone të vitit 2022. Dhe sigurisht që janë shumë interesante, nëse në fund bëhen realitet.

Analisti thotë se Apple do të lançojë gamën e iPhone 2022 me dy anije nga varg i ulët 6,1 inç dhe 6,7 inç së bashku me dy modele të fund të lartë 6,1 inç dhe 6,7 inç.

Kuo përsërit se linja e iPhone e vitit 2022 mund të ofrojë mbështetje për teknologjinë e gjurmët e gishtave nën ekran dhe një azhurnim i gjerë i kamerës në 48MP. Këto pajisje do të shërbejnë si pasardhëse të serisë iPhone 13 që do të nisë në fund të vjeshtës të këtij viti.

Rritet që kjo gamë mund të quhet diçka e tillë për sa i përket emrave komercialë: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max. Kuo thotë se iPhone 14 Max mund të ketë çmimin më të ulët ndonjëherë për një iPhone të madh 6,7 inç.

Kuo beson se iPhone 14 Max, ose çfarëdo që quhet përfundimisht, do të ketë çmime më poshtë Dollarit amerikan 900. Formacioni aktual i iPhone përfshin 12 inç iPhone 6,7 Pro Max, i cili ka një çmim prej 1,099 dollarë.

Mirupafshim për iPhone mini

Ajo gjithashtu thotë se Apple do të braktisë iPhone mini prej 5,4 inç deri në vitin 2022. Kjo është kryesisht për shkak të suksesit të dobët në shitje të modelit të vogël të iPhone aktual. Kështu që ne do të shohim nëse Kuo ka të drejtë. Edhe pse për këtë duhet të presim më shumë se një vit ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.