Kur blini një Kia EV6 ata ju japin një Apple Watch

Kia EV6 Apple Watch

Tani mund të themi se: "ata madje u japin donuts" edhe pse është e vërtetë që në këtë rast do t'ju kushtojë pak më shumë për të marrë këtë Apple Watch falas ... Dhe është se Kia njoftoi disa orë më parë se 1500 klientët e parë që blejnë elektricitetin e ri 6 EV2022 First Edition do të kenë një dhuratë të zgjedhur.

Në këtë rast, firma e automobilave ofron mundësinë e zgjedhjes midis disa dhuratave për klientët e saj: një kupon tarifimi për stacionet e automjeteve elektrike, një karikues për automjetet elektrike në shtëpi ose Apple Watch plotësisht falas.

Aq më pak është kurioze që për blerjen e një makine elektrike të na japin një orë inteligjente. EV6 i ri është SUV i parë kryq elektrik 100% i Kia dhe kjo shton një bateri 77,4 kWh, një motor të dyfishtë e-AWD dhe asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 513 kf fuqi.

Kia EV6 Apple Watch

Mund të duket si një reklamë e çuditshme por që atëherë ka kuptim modeli i ri Kia mund të çiftëzohet me Apple Watch duke përdorur aplikacionin Kia Connect, e cila lejon që wario të kryejë funksione nga ora duke përdorur orën për të filluar ose ndaluar karikimin në distancë, për të parë përdorimin e baterisë, për të kontrolluar statusin e karikimit dhe më shumë mundësi që do t'ju mbajnë të informuar për funksionimin e makinës.

Një detaj kurioz për këtë Kia EV6 është se është automjeti i parë Kia i ndërtuar mbi arkitekturën E-GMP. Kjo mund të tingëllojë si të gjithë ata që janë të vëmendshëm ndaj thashethemeve të makinës Apple dhe është se është platforma që Kia gjoja donte të përdorte për makinën inteligjente të firmës Cupertino. Në këtë rast Makina e re e Kia do të jetë gati për para-porositje më 3 qershor, dhe dërgesat e automjeteve të para do të fillojnë në Shtetet e Bashkuara në tremujorin e parë të 2022.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.