Po kërkoni baterinë e jashtme perfekte për çdo rast

Ndërsa jemi lodhur të komentojmë në podcast-in tonë ose në artikujt që flasin për lajmet e telefonave inteligjentë të ardhshëm, shumë prej nesh do të ndryshonin atë kamerë 20Mpx ose atë ekran të lakuar për një bateri që do të na jepte disa ditë në smartphone ose Apple Watch , pa u shqetësuar për gjetjen e një spine kudo që të jemi. Ndërsa kjo po ndodh, në kërkim të baterisë së jashtme perfekte për përdorimin tim, unë kam hasur në disa kandidatë që do të doja t'i ndaja me ju.. Cila është bateria e jashtme më e mirë për iPhone tuaj? Më mirë të shkoni për një mëngë apo një stil 'pako'?

Mophie: garancia e udhëheqësit

Kur flisni për bateri të jashtme, emri që ju vjen në mendje është domosdoshmërisht Mophie. Isshtë një markë që ka qenë në këtë biznes për vite me rradhë, të paktën e mbaj mend që në hapat e parë me iPhone, dhe ka një katalog të gjerë të baterive të të gjitha llojeve të madhësive, ngjyrave dhe kapaciteteve, megjithëse ndoshta më të njohurit janë rastet e baterive.

 • PowerStation Mini: Pavarësisht nga madhësia dhe hollësia e tij e vogël, ai ka një kapacitet prej 3000mAh që është më se i mjaftueshëm për të karikuar plotësisht edhe një iPhone 7 Plus. Ka një portë USB në të cilën mund të lidhni çdo kabëll ngarkuesi, pavarësisht nga telefoni inteligjent ose tableti që dëshironi të rimbusheni. Ajo gjithashtu ka disa LED që ju informojnë për ngarkesën e mbetur. Gjëja më interesante është çmimi i tij, pasi që për pak më shumë se 20 € e keni në dispozicion en Amazon Spanjë.
 • PowerStation XL: shumë i ngjashëm me atë të mëparshëm, por me kapacitet 10.000mAh, i cili ju lejon të karikoni plotësisht iPhone 7 Plus disa herë. Ka gjithashtu dy lidhje USB, kështu që mund të karikoni edhe dy pajisje në të njëjtën kohë, të tilla si iPhone dhe Apple Watch.. Ai gjithashtu ka LED që tregojnë ngarkesën e mbetur dhe është në dispozicion në të njëjtat ngjyra si iPhone në mënyrë që ato të mos përplasen. Zakonisht është rreth 75 € në Amazon Spanjë.

Zyrtari: një rast baterie

Nëse ajo që po konsideroni është një bateri e jashtme që gjithmonë shkon me ju dhe nuk keni pse të mbani asnjë kabllo tjetër, pa dyshim opsioni që ofron mollë Theshtë ai që më duket më i përshtatshëm, pasi që kombinon një kutinë silikoni që mbron plotësisht pajisjen tuaj së bashku me një bateri që mund t'ju japë deri në 24 orë navigim duke përdorur LTE. Duke përdorur të njëjtën lidhës iPhone Lightning për karikim, nuk keni nevojë të mbani ndonjë tjetër, i cili është gjithashtu një plus. Isshtë më e shtrenjtë sesa alternativat e ofruara nga Mophie, është e vërtetë, por personalisht më pëlqen më shumë estetika e saj, megjithëse me siguri jo të gjithë pajtohen. Sigurisht, është i disponueshëm vetëm për iPhone 7, kështu që nëse keni një iPhone 7 Plus mundësinë për të Mophie me Juice Pack Air është ajo që ju po kërkoni.

Kanex GoPower Watch: shkathtësia

Alternativa që na ofron Kanex kombinon një madhësi kompakte me shkathtësinë e të qenit në gjendje të karikoni Apple Watch dhe iPhone tuaj në të njëjtën kohë. Karikuesi Apple Watch tashmë i inkorporuar për të vendosur thjesht orën tuaj në pjesën e sipërme të baterisë së jashtme është një ide e shkëlqyeshme për ta përdorur atë si një karikues udhëtimi pa pasur nevojë të merrni njëzet kabllo me vete, dhe në të njëjtën kohë ne mund të përdorim portën USB për t'u ngarkuar iPhone, Ai ka një kapacitet prej 4.000mAh, i cili është i mjaftueshëm për të karikuar Apple Watch deri në 6 herë dhe iPhone 1,5 herë. Nëse bëjmë matematikë, ne mund të karikojmë iPhone dhe Apple Watch në të njëjtën kohë pa probleme. Ka një tregues LED blu rrethor që tregon ngarkesën e mbetur. E keni në dispozicion në Amazona për 119 €.

Cilin të zgjedhim? Varet nga nevojat tuaja

Në rastin tim, ajo që po kërkoj është një bateri e jashtme që mund ta marr kur shkoj të fle larg shtëpisë. Nëse marrim parasysh që përveç iPhone-it tim kam një Apple Watch, mendoj se është e qartë që opsioni më i mirë duket të jetë bateria Kanex GoPower Watch. Por nëse ajo që dëshironi është një bateri që mund ta mbani në pantallona apo çantë tuaj pa u fryrë shumë, dhe gjithashtu që është ekonomike, Mophie PoweStation Mini duket më e përshtatshme, ose një mbulesë baterie, qoftë Apple ose nga Mophie, megjithëse çmimi tashmë po rritet ndjeshëm. Nëse keni nevojë për diçka me shumë më shumë kapacitet për t'ju mbajtur për disa ditë ose për të karikuar një iPad, atëherë PowerStation XL është opsioni juaj ideal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  Unë kam pasur dy pike të diskutueshme të energjisë (kineze) që kanë zgjatur jo më shumë se 50 cikle. Kam shpenzuar pak më shumë në një Xiaomi Powerbank 20.000mAh dhe është një shpërthim. Kjo po, peshon të tijat.

 2.   AJ Fdz dijo

  Çfarë mendoni për ata që sjellin krem ​​dielli për t’i karikuar?

  1.    Louis Padilla dijo

   Unë i kam provuar me raste, ata janë të ngadaltë, por mund t'ju nxjerrin nga nxitimi. Në raste të caktuara, i shoh të dobishme.