Një mëngë prej ari Apple Card për milionerë

Këllëf Apple Card për milionerë

Një mëngë prej ari Apple Card për milionerë. Nëse jeni Neymar, Cristiano Ronaldo, Fernando Alonso ose një tregtar rus i armëve, jeni me fat: mund të blini vetë një mbulesë për Apple Card tuaj të ri për çmimin e ulët prej rreth një mijë Euro.

Karta e kreditit Apple që u lansua disa javë më parë në SHBA, është tashmë në rrugë. Megjithëse Apple e ka ideuar këtë kartelë për ta përdorur atë virtualisht, duke përdorur funksionin Apple Pay në iPhone dhe Apple Watch, e vërteta është se mbajtësit e kartës së titanit në fjalë e mbajnë atë me vete dhe e marrin atë kur të munden.

Në kohën e shkurtër që kjo kartë ka qenë në kuletat amerikane, tashmë ka shumë komente në lidhje me veshjen e kartës në fjalë. Shumë e freskët, titan, por delikate. Duket se përkeqësohet lehtë, për shembull, me fërkimet e çantave të lëkurës, ose pëlhurave të xhinseve.

Mbulesa për Apple Card, sikur të ishte një celular

Lloje të ndryshme të mbulesave për Apple Card janë shfaqur menjëherë në treg, sikur të ishte një iPhone. Për shembull, marka Kerf i ka nga 39 dollarë. Ato janë bërë me pyje të ndryshme, mund të personalizohen dhe janë të përshtatshme për të gjitha llojet e kartave të kreditit.

Deri më tani, ne jemi brenda kufijve normalë. Ne nuk jemi mësuar të mbrojmë një kartë krediti, jemi mësuar të mbajmë një kuti për të ruajtur disa karta, plastike ose metal, si një portofol, por jo një rast për të mbrojtur një kartë të vetme.

Ajo që nuk është aq e zakonshme më është të gjesh një rast disi ekskluziv: Për pak më shumë se një mijë euro ju mund të blini një kuti nga firma gri ari për kartën tuaj Apple dhe për një mijë të tjerë, rasti që përputhet me iPhone tuaj.

Nëse jeni kurioz të shihni mbulesën e thënë, për shijen time, hundën e shëmtuar, mund ta shihni në këtë përmbledhje të iJustine.

Possibleshtë e mundur që ne do ta shohim Neymar me njërin prej tyre ... por ai tashmë ka verifikuar që jo vetëm paratë ju japin lumturi ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.