Kutitë NOMAD iPhone 14

Ne testuam kutitë e reja Nomad për të gjitha modelet e iPhone 14, kombinimi perfekt i dizajnit, mbrojtjes dhe elegancës. Lëkurë apo plastikë, sportive apo klasike, zgjidhni ju.

Nomad ka prodhuar aksesorë për produktet e Apple për një kohë të gjatë dhe nëse diçka i karakterizon produktet e saj është cilësia dhe dizajni i tyre, për një arsye është një nga markat referente në këtë kategori. Sot analizojmë kutitë e tij sportive dhe lëkure për iPhone 14, konkretisht modelin Pro Max.

Rastet Nomad iPhone 14

Rasti sportiv

Kutitë sportive Nomad janë një nga produktet më të fundit në katalogun e tyre dhe këtë vit, përveç përshtatjes së tyre për iPhone 14 të ri, i kanë rafinuar edhe më tej. Bërë nga dy materiale, me një mbrapa polikarbonat në një fund me shkëlqim dhe i disponueshëm në ngjyra të ndryshme (e zezë, gri, blu dhe jeshile) dhe një kornizë TPE (elastomer termoplastik) në të zezë. Me këtë kombinim marrim mbrojtja nga rënia falë thithjes së goditjeve të kornizës së bashku me qëndrueshmërinë e pjesës së pasme të bërë nga plastika më e ngurtë. Tashmë e dimë se fundi me shkëlqim është delikat për sa i përket gjurmëve të gishtërinjve, por pastrohet shumë lehtë dhe i jep një pamje spektakolare.

Nomad është kujdesur për shumë detaje në këtë rast, ndër të cilat bien në sy butonat e aluminit të anodizuar në një ngjyrë të ndryshme në varësi të ngjyrës së kasës. Shtypja e butonave është shumë e mirë, kanë reagime shumë të mira dhe ofrojnë pak rezistencë. Pjesa e brendshme e mikrofibrit mbron iPhone tuaj dhe korniza e gomës rreth vrimës për modulin e kamerës e bën atë të mbrojtur mirë dhe mund ta vendosni iPhone tuaj në çdo sipërfaqe pa frikë se mos gërvishtni lentet. korniza rreth iPhone gjithashtu del pak përpara, për të mbrojtur ekranin tuaj.

Mbrojtja e kasës është 360º, duke përfshirë portin Lightning dhe altoparlantin dhe mikrofonin e vendosur në fund të telefonit. Me një trashësi prej 2 mm, parakolp që rrethon të gjithë telefonin Ai do të jetë në gjendje të mbrojë rëniet deri në pothuajse dy metra lartësi, shumë më tepër se sa nevojitet për një rënie nga tavolina, karrigia apo xhepi. Mbulesa ka gjithashtu një kapje të shkëlqyer, por pa u “ngulur” në xhepin e pantallonave gjatë përpjekjes për ta hequr. Sigurisht, ai është gjithashtu i pajtueshëm me sistemin MagSafe falë magneteve neodymium që përfshihen në të, kështu që ne mund t'i përdorim në mënyrë perfekte të gjithë aksesorët MagSafe.

Këllëf moderne lëkure

Për ata që pëlqejnë modelet më klasike, kutitë prej lëkure janë gjithmonë një bast i sigurt. Nomad na ofron lloje të ndryshme të mbulesave me këtë material, duke përdorur gjithmonë lëkurën më cilësore dhe minimalisht të trajtuar për të ruajtur të gjitha vetitë e saj. Nga njëra anë kemi mbulesat e lëkurës Horween, traditë e markës, të cilat sipas tyre janë projektuar posaçërisht për adhuruesit e lëkurës. Është një lëkurë e trajtuar me ngjyra vegjetale që e bën të fitojë fërkim, konsum, shkëlqim dhe nuanca të ndryshme gjatë përdorimit duke marrë një karakter unik. Është në dispozicion në ngjyrë kafe dhe të zezë.

Prekja e kasës është e shkëlqyeshme, dhe kapja është shumë e mirë falë faktit se, si modeli i mëparshëm, ka një kornizë TPE për t'i dhënë mbrojtje. Sipas Nomad, ai mbron iPhone nga rënia deri në 3 metra, madje më shumë se modeli Sport. Në këtë rast butonat e kasës nuk janë metalikë, por ruajnë prekjen e mirëAta nuk ofrojnë rezistencë kur shtypen dhe reagimet janë shumë të mira. Ai gjithashtu ndan me modelin tjetër kornizën mbrojtëse për modulin e kamerës dhe buzën e parakolpit për të mbrojtur ekranin, si dhe shtuam dy grepa për rripat e kyçit të dorës (nuk përfshihen). Sigurisht, mbështetja MagSafe përfshihet.

Nëse lëkura Horween me konsumimin e saj natyral nuk është ajo që po kërkoni, prapë mund të shijoni ndjesinë e shkëlqyer të një kuti lëkure, sepse modeli i lëkurës normale, i cili është gjithashtu më i lirë, nuk ndryshon aq shumë me kalimin e kohës. E disponueshme edhe në më shumë ngjyra: e zezë, kafe e errët, kafe e çelur dhe natyrale (ajo që shfaqet në foto). Mëngët me ngjyrë natyrale janë vërtet ndryshe nga çdo mëngë tjetër lëkure që keni provuar ndonjëherë, dhe Nomad donte ta përmirësonte atë unike me një kornizë TPE që përputhet me ngjyra.

Rastet Nomad iPhone 14

Mendimi i redaktorit

Me materiale dhe ngjyra të ndryshme, por me dizajne shumë të ngjashme dhe gjithmonë elegante, kutitë Nomad karakterizohen nga kombinimi i përsosur i një niveli të lartë mbrojtjeje për iPhone-in tuaj me përdorimin e materialeve me cilësi të lartë. Plastike ose lëkure, sportive apo klasike, çdo këllëf është një opsion i shkëlqyer për ata që duan të jenë të qetë përpara çdo rënieje të mundshme të iPhone-it të tyre, por nuk duan të heqin dorë nga një dizajn i bukur. Kutitë Nomad për të gjitha modelet e iPhone janë në dispozicion në dyqane si Macnificos (lidhje).

Nomad Sport dhe këllëf lëkure
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
33,99 a 54,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materiale me cilësi të lartë
 • Dizajn elegant
 • Sistemi MagSafe
 • Mbrojtje e lartë

Contras

 • Këllëf sportiv me gjurmë të lehtë gishtash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.