Tim Cook flet lajmet e Apple me drejtuesit dhe punonjësit

Përshëndetje klientëve në Apple Store Nanjing East Road

Përshëndetje klientëve në Apple Store Nanjing East Roada

Pas konferencës së tremujorit të parë fiskal, Tim Cook u takua me drejtues dhe punonjës të tjerë të mollë për t'iu përgjigjur pyetjeve dhe për t'u treguar atyre planet e së ardhmes të ndërmarrjes. Shumica e asaj që u diskutua në atë takim tashmë është e njohur mirë, por ka disa pika që janë mjaft interesante, si kur ata folën për iPhone duke mohuar që ai të ketë arritur kulmin dhe se flluska do të shpërthejë.

Tim Cook tha se iPhone eshte "biznesi më i madh i së ardhmes"me potenciali i rritjes në tregjet në zhvillim si India dhe Kina. Sipas Apple, kompania nuk ka nevojë të lëshojë një pajisje më pak të kushtueshme me karakteristika inferiore për t'u zgjeruar në këto tregje, por një studim sugjeron që njerëzit do të shpenzojnë më shumë për një përvojë më të mirë. Këto fjalë mund të kundërshtojnë atë që pritet nga iPhone 5se, për të cilin thashethemet thonë se do të jetë një pajisje me rreze të mesme. Nga ana tjetër, a do të arrijë së shpejti ky "produkt më i mirë" dhe për të gjitha vendet?

Tim Cook sheh një të ardhme të shkëlqyer për Apple TV

Rreth Apple TV dhe tvOS, Tim Cook tha që të dy produktet kanë një e ardhme e madhe përpara, por nuk përmendi asgjë konkrete. Possibleshtë e mundur që kjo deklaratë të ketë lidhje me thashethemet se Apple do të lançojë përmbajtjen e vet. Nga ana tjetër, kush nuk ka ëndërruar ndonjëherë për një lloj Filmi Apple nën pajtim? Sigurisht, në varësi të çmimit, natyrisht.

Ai gjithashtu foli për gjithçka që duhet të vijë, të tilla si softueri, shërbimet dhe hardueri. Në këtë pikë ai me siguri foli iphone 5se (ose si quhet më në fund), iPad Air 3, MacBook dhe rripat e rinj dhe një Apple Watch 2 i mundshëm, i cili duhet të mbërrijë diku në vitin 2016. Logjikisht, ata do të flisnin gjithashtu për iPhone 7, por është e pamundur të dihet deri në çfarë mase do të jepnin detaje për smartphone-in tjetër të mollës.

Takimi gjithashtu foli për harduerin që ata po përgatisin për një të ardhme të largët përtej vitit 2016. Të gjitha informacionet në lidhje me lëvizjet e fundit të Apple na bëjnë të mendojmë se ata do të lançojnë një produkt në lidhje me Realitetin Virtual (VR) ose Realitetin e Zgjeruar (AR), por ne nuk nuk duhet ta harroj Projekti Titan, një projekt që planifikon të nisë një makinë elektrike dhe / ose autonome në 2019-2020. Dhe është se nëse Apple nuk dëshiron që Alfabeti të vendoset mbi ta Renditja nga kompanitë më të vlefshme në botë, Tim Cook dhe kompania duhet të befasojnë përsëri botën. A do ta bëjnë këtë në vitin 2016?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.