Tim Cook flet për pajtueshmërinë e mundshme të Apple Pencil me iPhone

laps-mollë

Një nga paradokset më të mëdha në historinë e Apple ishte Apple Pencil, një pajisje ose aksesor që na dha një ndërfaqe «analoge» për të bashkëvepruar me pajisjet tona. Dhe unë them që lansimi i këtij produkti është tronditës sepse ishte vetë Steve Jobs ai që në prezantimin e iPhone 4 tha: «Askush nuk dëshiron një majë shkruese (stilolaps dixhital) ».

Me ardhjen e iPad Pro, kjo pajisje e re mbërriti dhe kritikat ndaj djemve Cupertino shkuan si lumenj me bojë, kritika që u qetësuan kur pamë të gjitha mundësitë që kishim me një pajisje si ajo. Pencil Apple. Një Laps Apple që e pamë me ardhjen e iPad Pro dhe që mund të jetë i pajtueshëm së shpejti me iPhone... Po, ka qenë Tim Cook personin që e konfirmoi atë.

Ajo që njerëzit do të bëjnë me Apple Pencil Steve Jobs do të donte, Kjo është ajo që Tim Cook komentoi majin e kaluar, dhe kjo është se Apple Pencil është një nga pajisjet që ata po përpiqen të shesin më shumë. Kthehuni te "analoge" në një pajisje të fundit. A Pencil Apple në dispozicion për iPad Pro, i cili Së shpejti mund të arrihet në iPhone sipas deklaratave të vetë Tim Cook. 

Nëse keni provuar gjithçka që mund të bëni me një Laps Apple në një iPad ose iPhone, do ta dini se është diçka e pabesueshme.

Siç keni qenë në gjendje të lexoni, Tim Cook flet për iPhone, një iPhone që deri më tani nuk ka mbështetje për Apple Pencil kështu që është e vështirë për njerëzit që të kenë parë diçka të bërë me një Apple Pencil në iPhone ... Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me gjithë këtë, unë jam i sigurt që nesër do të heqim qafe dyshimet në Kryefjala, por nga këndvështrimi im kjo është diçka që Apple duhet të kishte bërë me prodhimin e vetë Lapsit të Apple me të cilin Unë nuk dyshoj se në fund të fundit është në përputhje me iPhone, me iPhone Plus do të guxoja të them. Nesër do t'ju tregojmë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mark dijo

  Njeri, ajo që Jobs tha se askush nuk donte majë shkruese kërkon të shkosh pak më larg se fjalia, që kjo të duket si një postim nga një prej atyre që urren atje atje. Siç e dini në atë kohë kishte edhe smartphone të tjerë pseudo që kërkonin një majë shkruese për të zgjedhur gjërat në ekran në menutë që shfaqeshin, menu në stilin e një OS desktop. Ky ishte majë shkruese dhe që ende nuk është i dëshiruar nga askush.

 2.   Emiljano Rodini dijo

  Ishte në prezantimin e iPhone origjinal që Steve tha se askush nuk donte një majë shkruese. Ai kishte të drejtë, dhe është akoma.
  Por ju duhet të dini se si të dalloni se çfarë është majë shkruese në një smartphone dhe çfarë është një Laps Apple në një iPad Pro.
  Apple Pencil është një mjet pune që plotëson në mënyrë të përsosur iPad, si për të shkruar, vizatuar, dizajnuar, pikturuar, etj. kushdo që ka pasur një shans për ta përdorur atë do të dijë për çfarë po flas.
  Stylus i telefonit celular ishte për të zëvendësuar gishtin, e thjeshtë. Po ose po ju nevojitej një majë shkruese për të zgjedhur ndonjë gjë në një telefon, nuk mund ta bënit me gishta, varesh 100% prej tij.

  Lidhur me pajtueshmërinë e Apple Pencil me iPhone, mirëpritur, por nuk shoh shumë kuptim ta përdor në një ekran më pak se 5.5 inç, por, për shijet ... ngjyrat.