Tim Cook sugjeron që ata të punojnë në Apple Car

Makinë Apple

Tim Cook është shumë aktiv në media kohët e fundit. Ai kohët e fundit u ndal nga rrjeti ABC për të lënë një intervistë të shkëlqyeshme në lidhje me problemet që Apple ka me FBI, siç e dini të gjithë, pasi ne po raportojmë rreth tij pothuajse çdo ditë. Në këtë intervistë, ai është distancuar nga çështja e qeverisë për të folur për Apple Car, makinën e supozuar të Apple që do të mbërrinte para 2011. Ne ju tregojmë deklaratat kurioze të CEO të Apple për Apple Car dhe lansimin e saj të mundshëm, duke ardhur për të krahasuar Projekti Titan me dhuratën tipike të Krishtlindjes që të gjithë fëmijët e presin. Kjo është, si një surprizë.

Cook në thelb ka sugjeruar që nëse Apple po punon ose jo në një automjet, ndoshta elektrik dhe i cili gjithashtu thuhet se është autonom, ata nuk do të thonë derisa të përfundojë plotësisht ose derisa të mos kenë zgjedhje, në fund të fundit, derisa të ketë rrjedhje me mjaft peshë për ta nxjerrë në pah.

Mos harroni kur ishit fëmijë dhe po prisnit të dëgjonit dhuratën tuaj të Krishtlindjes dhe do të zbrisnit shkallët te pema pa qenë plotësisht të sigurt se çfarë keni sjellë? Epo, ka ende kohë për atë dhuratë.

Siç kemi thënë në postimet e tjera, rrjedhjet sugjerojnë se asgjë zyrtare nuk do të arrijë në lidhje me Apple Car të paktën deri në 2019, duke shtyrë lansimin e saj deri në vitin 2021. Ndërkohë, Apple vazhdon të rekrutojë inxhinierë nga kompania më inovative e makinave në vitet e fundit, ne flasim për Tesla Motors.

Tim Cook është një specialist në dhënien pa tituj. Ai e di shumë mirë se si të luftojë shtypin për të dhënë intervista për orë të tëra në të cilat ai nuk thotë praktikisht asgjë, të paktën asgjë që na bën të lëmë dyshime për të ardhmen e kompanisë Cupertino. Ne duhet të vazhdojmë të presim për të parë se si ata hyjnë në botën e makinave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Nofulla (@ MYFW93) dijo

  Makinë Apple, do të jetë OS për makina, jo një makinë XD

 2.   unë them dijo

  Foto e shkëlqyeshme, duke barazuar Apple Car me një buggy golfi.