Tim Cook bën pak vizita përpara se të takohet me presidentin francez

Këtë pasdite në orën 16:15. Tim Cook është takuar me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, për të folur ndoshta për planet e ardhshme që kompania ka në vend, por veçanërisht për taksat në Irlandë që po i japin kaq shumë probleme kompanisë dhe ku Franca është një nga vendet kryesore që po bën presion që Irlanda ta kërkojë atë. kompania me qendër në Cupertino, më shumë se 13.000 miliardë dollarë që nuk janë paguar për avantazhet e taksave të vendit. Por, para se të takohej me Macron, Tim Cook e kaloi mëngjesin duke bërë pak pamje dhe duke vizituar një nga furnizuesit e tij.

https://twitter.com/tim_cook/status/917298636173783040

Cook ka vizituar ambientet e Eldim, një kompani me bazë në Normandi e specializuar në krijimin e mjeteve të përparuara të syve. Eldim është një nga furnizuesit kryesorë të përbërësve për sistemin e sigurisë biometrike të iPhone X. Kjo kompani është përgjegjëse për aftësitë e zbulimit të syve, e cila lejon zbulimin kur sytë e përdoruesit janë të hapur dhe shikimin në ekran për të zhbllokuar pajisjen dhe kur ata janë të mbyllur ose shikojnë diku tjetër për ta mbajtur pajisjen të kyçur.

Sapo të mbaronte vizita e tij në ambientet e Eldim, Cook shfrytëzoi rastin për të vizituar varrezat dhe memorialin në kujtim të të gjithë jetëve amerikane që ata u humbën në Evropë gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Më në fund Cook ka vizituar fillimin My Litte Paris, ku ka ndarë një pulë me punonjësit. My Little Paris rekomandon vende dhe atraksione për t’u vizituar në qytet. My Little Paris filloi si një buletin që themeluesi Fany Péchiodat u dërgoi miqve të tij dhe ai është shndërruar në një startup të rëndësishëm që tashmë ka mbledhur më shumë se 42 milion dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.