Ky është çmimi për zëvendësimin e një AirPod Pro në rast humbjeje

Somethingshtë diçka që mund të ndodhë më pak në këtë version të ri të AirPods dhe që të kesh kufje brenda veshit me gome do të ishte më normale të vërehej kur ato bien. Padyshim që çdokush mund të ketë një gabim por Në këtë rast, duket më pak e mundur që ato të bien dhe ne nuk e kuptojmë me dizajnin e AirPods Pro të ri.

Një çështje tjetër është se ata bien diku me qasje të vështirë dhe ne nuk mund t'i rikuperojmë ose bien në ujë, megjithëse është e vërtetë që kjo mund të na ndodhë me çdo pajisje përfshirë një smartphone ose ndonjë kufje pavarësisht nëse është një AirPods Pro.

Çmimi zyrtar i Apple, i cili rritet rreth 89 dollarë për zëvendësimin ose "riparimin" e njërit prej këtyre AirPods Pro në Shtetet e Bashkuara, mund të jetë afërsisht 100 euro këtu duke numëruar taksat dhe të tjerët ... Në rastin e humbjes së kutisë së ngarkesës çmimi është i njëjtë, kështu që e dini, më mirë mos i humbni ato. Pra çmimet llogariten se nuk kemi AppleCare + që në atë rast çmimi bie në 29 dollarë në të dyja rastet:

Përkundrazi në modelet para këtyre AirPods të rinj Ata padyshim që kanë çmime disi më të ngushta "riparimi" dhe zëvendësimi:

Po, ne shpresojmë që ju të mos keni nevojë të përballeni më shumë me asgjë për shkak të sherrit që sjell dhe përsëri do t'ju duhet të përballeni me koston e lartë ekonomike të humbjes së një produkti Apple dhe në këtë rast AirPods Pro të ri. më e komplikuar sesa e lëshojmë pa e kuptuar, kështu që në parim nuk duhet të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.