Ky është iPhone SE 4 sipas rrjedhjeve të Prosser

iPhone SE 4 sipas Jon Prosser

iPhone SE duket se do të rinovohet shumë më shpejt se sa pritej. Të gjitha thashethemet tregojnë se në fillim të vitit 2023 do të publikohet dhe së fundi, do të vijë me një dizajn të ri në të cilin bie në sy kalimi në një jetë më të mirë të butonit Home, duke mbyllur kështu ciklin dhe duke lënë në shitje vetëm një pajisje (iPad i gjeneratës së 9-të) me butonin që na ka dhënë kaq shumë gëzim. Më poshtë ju tregojmë të gjitha detajet e asaj që dimë deri më tani për iPhone SE të ardhshëm (4).

Analisti Jon Prosser postoi në një video në kanalin e tij në YouTube se Gjenerata e katërt iPhone SE do të ketë një dizajn të ngjashëm me iPhone XR 2018, duke lënë pas butonin e lartpërmendur Home dhe më në fund duke marrë një plan urbanistik të ekranit të plotë. Ky ndryshim ka shumë kuptim pasi modelet e mëparshme të iPhone SE kanë pasur dizajnin e 5S (2013) dhe iPhone 8 (2017). Prosser ka ndarë disa rendere se si do të dukej kjo pajisje dhe e vërteta është se ajo duket shumë e mirë për sa i përket dizajnit.

Rreth një vit më parë, Uebfaqja kineze MyDrivers tashmë parashikoi që iPhone SE do të kalonte në një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone XR në rinovimin e radhës, diçka që shumë burime të tjera si Jon Prosser po e vërtetojnë tashmë në kanalin e tij.

iPhone SE 4 do të vinte me një Ekran 6.1 inç, me notch që do të kishim në modelet e iPhone X deri në 11 (dmth ai që nuk zvogëlohet) dhe teknologjia LCD në të njëjtën mënyrë që XR e barazon atë në atë kohë.  Ky ndryshim i dizajnit do të shoqëronte njoftimin e fundit të iPad-it të gjeneratës së 10-të, në të cilin butoni Home gjithashtu është lënë jashtë dhe duke lënë një linjë të ngjashme në të gjitha pajisjet e tij, duke pasur një ndërfaqe me ekran të plotë në të gjitha.

Sigurisht që duket si një opsion shumë interesant për të gjithë ata që duan të kenë iOS, por nuk kërkojnë më të mirën nga më të mirat dhe gjithashtu duan të kursejnë para në pajisjet e tyre. Do të shohim nëse ky dizajn do të materializohet më në fund kundërshton shumë supozime të tjera që tregonin se SE-ja e ardhshme do të zëvendësonte modelin Mini të cilin këtë vit Apple e ka ndërprerë. Do të jemi shumë të vëmendshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.