Ky është karikuesi i ri i dyfishtë 35W që Apple do të lançojë së shpejti

Nëse disa ditë më parë informacioni për një karikues i ri 35W me dy porte USB-C që Apple planifikoi ta lansonte së shpejti, sot tashmë e dimë dizajnin e tij falë disa imazheve të tij.

Apple planifikon të zgjerojë katalogun e karikuesve me një të ri që do të ketë specifikime që nuk janë parë më parë në kompaninë Apple. Fuqia e tij do të jetë 35 W, diçka që nuk thyen as rekord të Apple, por fakti që do të inkorporojë dy porte USB-C është i ri. Do të ishte karikuesi i parë "i dyfishtë" i Apple, me të cilin mund të rikariknim deri në dy pajisje njëkohësisht.. Dhe sot e kemi njohur edhe dizajnin e saj falë disa fotografive të marra nga @ChargerLabs që keni postuar në llogarinë tuaj në Twitter.

Në këto imazhe mund të shihni një karikues shumë kompakt, i bërë nga plastika e bardhë, siç pritej, dhe që ka dy porte USB-C të vendosura në mënyrë të veçantë, njëra pranë tjetrës në vend të njërit mbi tjetrin, që është si lidhësit zakonisht vendosen në karikues të këtij lloji. Ai gjithashtu ka kunja të anulueshme për spinën, diçka që për fat të keq pothuajse me siguri do të jetë e disponueshme vetëm në prizën amerikane. Në këtë fazë Nuk e dimë nëse kjo prizë do të jetë vetëm për tregun amerikan, apo do të ketë versione të tjera për priza evropiane, angleze., etj. Sipërfaqja anësore e karikuesit nuk është plotësisht e sheshtë, por ka dy gropa të vogla rrethore që do të shërbejnë për të mundësuar kapjen e mirë të karikuesit kur e futni dhe e shkëputni nga priza.

Fuqia e tij do të jetë 35 W sipas specifikimeve që dihen dhe me sa duket do të jetë Power Delivery 3.0, një protokoll që Apple tashmë e përdor në disa nga pajisjet e tij dhe që siguron që çdo aksesor të marrë energjinë e duhur dhe të saktë që i nevojitet në çdo moment Me këtë fuqi karikimi ne mund të rimbushim një MacBook Air dhe një iPhone, një iPad Pro dhe një iPhone, ose ndonjë kombinim që mund të imagjinojmë, përveç MacBook Pro që do të lihej jashtë për shkak të kërkesave më të larta të energjisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.