Ky është krahasimi midis baterive të të gjithë gamës së iPhone 13

Bateritë e iPhone të ri 13

IPhone i ri 13 ka prezantuar risi të rëndësishme në nivelin e hardwareMe Ndër këto risi është çipi i ri A15 Bionic që monton një CPU të re me 6 bërthama, një GPU të re 4 ose 5 bërthamash në varësi të modelit dhe motorit nervor 16-bërthamor. Përveç kësaj, ekrani i ri Super Retina XDR është më efikas dhe lejon më pak konsum të energjisë. Ky kombinim i pajisjeve të para Ai ka lejuar që bateritë e iPhone 13 të jenë më efikase dhe të rrisin autonominë në lidhje me iPhone 12. Tjetra ne analizojmë jetën e baterisë të gamës së re të iPhone.

Bateritë e iPhone 13 të ri për të studiuar

Rëndësia e autonomisë në një pajisje është çelësi për të vendosur nëse do ta blini apo jo. Në rastin e iPhone, Apple vë shumë theks në prezantimet e tij në përmirësimin e baterisë në lidhje me gjeneratën e mëparshme. Rritja e jetëgjatësisë së baterisë mund të vijë në dy mënyra. Së pari, një rritje në madhësinë e baterisë duke siguruar kapacitet më të madh dhe për këtë arsye më shumë kohë përdorimi. Ose e dyta, zvogëlimi i konsumit të pajisjes duke e bërë atë më efikas duke prodhuar një rënie të konsumit.

Artikulli i lidhur:
IPhone 13 ka të njëjtën memorie RAM si gjenerata e mëparshme

Për Apple, autonomia e pajisjeve të tij matet në kohën e riprodhimit të videos, transmetimit të videos dhe riprodhimit audio. Në fakt, sipas të dhënave zyrtare iPhone 13 dhe 13 Pro Max kanë 2,5 orë më shumë autonomi dhe iPhone 13 mini dhe iPhone 13 Pro 1,5 orë më shumë sesa homologët e tyre në gamën e iPhone 12.

Kjo është tabela në të cilën bateritë e iPhone 13 krahasohen me të dhënat zyrtare nga Apple. Sigurisht, vlerësimi përfundimtar do të bëhet nga përdoruesit kur ata fillojnë të përdorin pajisjet në baza ditore. Shumë Mbetet për tu parë kapaciteti i baterisë duke krahasuar nëse janë rritur apo jo në lidhje me iPhone 12.

iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Luajtja e videos Deri në 17 orë Deri në 19 orë Deri në 22 orë Deri në 28 orë
Transmetimi i videove Deri në 13 orë Deri në 15 orë Deri në 20 orë Deri në 25 orë
Luaj audion Deri në 55 orë Deri në 75 orë Deri në 75 orë Deri në 95 orë
Ngarkesë e shpejtë Deri në 50% karikoni në 30 minuta me përshtatës 20W ose më të lartë Deri në 50% karikoni në 30 minuta me përshtatës 20W ose më të lartë Deri në 50% karikoni në 30 minuta me përshtatës 20W ose më të lartë Deri në 50% karikoni në 35 minuta me përshtatës 20W ose më të lartë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.