Ky është miniaplikacioni i ri i YouTube Music për ekranin e kyçjes së iOS 16

Widget i ri i Youtube Music në iOS 16

Ardhja e iOS 16 ka nënkuptuar një rritje të përditësimeve të aplikacioneve. Jo vetëm për të përditësuar kodet tuaja me risitë e sistemit të ri operativ, por edhe për integroni miniaplikacionet në ekranin e kyçjes. Këto miniaplikacione mund të konfigurohen nga konfiguruesi i ekranit të kyçjes duke shtuar thjesht elementet nga menyja përkatëse. Në rastin e Muzikë në YouTube, është përditësuar disa orë më parë, me një widget të ri të quajtur "Dëgjuar së fundi" në dy madhësi për të aksesuar me lehtësi dëgjimin më të fundit të llogarisë sonë nga ekrani i kyçjes.

Miniaplikacioni i ri i Youtube Music për iOS 16

Youtube Music është shërbimi i transmetimit të Youtube. Ky shërbim ka një version falas me reklama dhe një version me pagesë që ju lejon të mos keni reklama dhe të tjera më të mira si p.sh. mundësia për të luajtur Youtube në sfond dhe një modalitet vetëm audio. Një vit më parë, shërbimi kishte më shumë se 50 milionë asete dhe ka të ngjarë që ky numër të jetë rritur duke luftuar me shërbime të tjera si Amazon Music apo Spotify.

Artikulli i lidhur:
YouTube Music arrin 50 milionë përdorues

Aplikacioni Youtube Music për iOS dhe iPadOS është përditësuar duke sjellë një widget të ri për ekranin e kyçjes së iOS 16. Është një widget në modalitetin 2×1 dhe 1×1 që na tregon pista të muzikës, albumit ose artistit që kemi dëgjuar së fundmi dhe logon e shërbimit. Në këtë mënyrë, ne mund të aksesojmë riprodhimin me vetëm një prekje nga ekrani i kyçjes pas zhbllokimit të terminalit.

Për të futur miniaplikacionin në ekranin tuaj të kyçjes, është logjike të komentoni se duhet ta keni të instaluar aplikacionin në pajisjen tuaj si dhe iOS 16 në cilindo nga versionet e tij të disponueshme. Pasi të hyjmë brenda, ne do të hyjmë në ekranin e kyçjes dhe bashkë me të në redaktuesin e ekranit. Dhe vetëm duke klikuar në '+' në seksionin e miniaplikacioneve, ne do të aksesojmë miniaplikacionin YouTube Music në dy formatet e tij: 2×1 dhe 1×1.

YouTube Music (Lidhja e AppStore)
Muzika e YouTubefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.