Ky është një koncept krejtësisht i ndryshëm dhe i vjetër i palosshëm i iPhone

Ne jemi të bindur se Apple ka punuar në një koncept të palosshëm të iPhone për një kohë të gjatë, dhe thashethemet kanë treguar këtë për një kohë të gjatë. Aktualisht, kaq shumë lajme në lidhje me këtë terminal të mundshëm nuk lexohen më Apple dhe rruga e saktë që po merr Apple për këtë pajisje nuk dihet.

Në këtë rast ne jemi para një koncepti të vjetër, shumë të vjetër. Ajo u ngarkua në rrjetin social YouTube më 21 korrik 2006 dhe duhet të theksohet se Steve Jobs prezantoi iPhone në janar 2007. Në këtë rast, videoja u ngarkua nga një përdorues i cili ka vetëm 6 ndjekës në kohën e shkrimit të këtij artikulli dhe është që ndoshta askush nuk e ka vënë re.

Ndërsa është e vërtetë që personalisht Nuk më pëlqen shumë ky dizajn i palosshëm i iPhone që ata krijuan në atë kohë dhe që ne mund ta shohim në këtë video që logjikisht është me cilësi të ulët:

Koncepti i krijuar nga ky përdorues ose nga dikush që u ngarkua më vonë në rrjet duket se ka një rrotë klikimi të ngjashme me iPod, si dhe dy panele palosëse në pjesën e sipërme që kur hapen bëjnë vend për një ekran të madh me prekje. Në pjesën e jashtme tregon një ekran të vogël siç e kemi parë në disa pajisje. Reallyshtë me të vërtetë një iPhone i palosshëm në 2006.

Logjikisht ky koncept i iPhone nuk arriti askund, por ngjan me disa pajisje që kemi parë të ndodhin gjatë këtyre viteve. Ne nuk besojmë se në ditët e sotme ndonjë kompani përdor këtë lloj formati për të prodhuar një pajisje celulare, por pa dyshim në atë kohë me siguri do të kisha triumfuar, nuk mendoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.