Ky është një tjetër koncept i iPhone SE 2 me dizajnin e iPhone X

Tani të gjithë jemi duke pritur që Apple të nisë pjesën tjetër të pajisjeve që pritet të vijnë në modelin e iPhone X të ri që prezantoi vitin e kaluar dhe që pak nga pak po shihen gjithnjë e më shumë në rrugë. A është e mundur që ky dizajn të mbetet ekskluzivisht për iPhone X dhe Apple t’i lërë mënjanë? Epo, përgjigjet duken të qarta dhe vetë kompania tashmë ka thënë që dizajni i modeleve të saj të ardhshëm do të ishte në linjën e këtyre iPhone X të ri.

Në këtë rast ajo që kemi në tryezë është një pasqyrë, kështu që nuk mund t'i kushtojmë shumë vëmendje, por është që me kalimin e ditëve dhe thashethemet e reja në lidhje me prezantimet në muajin Mars ka shumë që presin që IPhone SE 2 arrin dhe mbi të gjitha mbërrin me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone X.

Nuk mund të themi se dizajni i këtij renderimi që kemi në video pikërisht mbi këto rreshta është i shëmtuar, na pëlqen, por duket se Apple do të duhet të investojë shumë në linjat e montimit në mënyrë që pajisja e re të jetë vërtet e ngjashme me iPhone X. Ka për të menduar se ajo që ata bënë me iPhone SE aktual, është për të përfituar pjesa e jashtme e iPhone 5, 5S për të vendosur harduerin e brendshëm të 6S më të fuqishëm, por në këtë rast është një render që praktikisht tregon një iPhone X me dizajnin e ri dhe kjo është e qartë se do të rrisë çmimin e të njëjtit, veçanërisht me pjesën e përparme që është saktësisht e njëjtë me modelin aktual.

Ne do të shohim nëse kemi apo jo me të vërtetë një model të ri iPhone SE këtë vit dhe do të shohim gjithashtu nëse ata vërtet do të vendosin pajisje të brendshme nga një model tjetër superior në një dizajn si ai i iPhone X. Ne do të shohim ndërsa ditët kalojnë nëse ka rrjedhje ose detaje në lidhje me këtë SE 2 të mundshëm, për momentin nuk ka asgjë të konfirmuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mod dijo

    Dhe si ta bëj hapësirën e kamerave të përparme si ato të iPhone X nëse nuk do t'i merrte do të ishte më mirë ekran i plotë nëse nuk shoh diçka të padobishme