Lëkura dhe mbrojtja për iPhone tuaj me Nomad

Me çmimet që trajtohen në kohën e çdo riparimi të iPhone-it tonë, mbrojtja e smartphone-it tonë është thelbësore. Po, dizajni i tij është për të ardhur keq që duhet fshehur, por më mirë i sigurt se sa keq. Ajo që mund të bëjmë është ta mbrojmë, por të paktën ta bëjmë me shije të mirë, dhe asgjë më të mirë se një kuti lëkure të mirë për të.

Nomad na ofron rastin e saj klasik të thyer, me mbrojtje ndaj rrëzimeve duke kombinuar lëkurën e cilësisë më të lartë me një kornizë TPE, të gjitha me përfundime të shkëlqyera që e veshin iPhone-in tonë siç e meriton. Dhe tani ajo na ofron edhe Active Rugged Case, me lëkurë Heinen që i reziston ujit dhe ka një pamje më moderne dhe sportive.

Çështje Nomad Rugged

Shtë një nga rastet klasike të Nomad, i disponueshëm për modelet e mëparshme të iPhone dhe natyrisht edhe për iPhone 11 dhe 11 Pro të ri këtë vit. Lëkura Horween është një garanci për sa i përket qëndrueshmërisë dhe ka një prekje vërtet të këndshme. Pamja e saj është shumë premium dhe përfundimet e kutisë janë kujdesur aq mirë, me një linjë bashkimi midis lëkurës dhe parakolpit që është praktikisht e paçmuar, saqë pothuajse harroni se po fshehni modelin e bukur të iPhone Pro.

Sekreti është në kombinimin e materialeve: një trup polikarbonat, një parakolp TPE dhe lëkurë Horween në të gjithë pjesën e pasme të kutisë, duke lënë pjesën e brendshme me një shtresë mikrofibre që do të mbrojë sipërfaqen delikate të xhamit të iPhone tuaj. Me këtë ne kemi një set që do të mbrojë iPohen-in tuaj nga rrëzimet deri në dy metra të larta, falë parakolpit që mbulon të gjithë kornizën, duke përfshirë pjesën e poshtme ku janë altoparlantët dhe lidhësin Lightning.

Kjo Këllëf i Ri nuk i shton shumë trashësi iPhone-it tuaj, megjithëse nuk është më i hollë, në këmbim mbron edhe lenten trefishe të kamerës së pasme dhe ekranin duke pasur një buzë që del ose aq sa të mund ta vendosni në çdo sipërfaqe pa frikë se kruheni ekranin. Një detaj tjetër shumë i rëndësishëm janë butonat, të cilët kanë një sipërfaqe të përafërt që i identifikon ato në prekje dhe ato shtypen shumë lehtë, duke ruajtur "klikimin" e shtypjes. Në pjesën e poshtme, pikërisht në të çarat e altoparlantit dhe mikrofonit, gjejmë dy kapje ku mund të vendosim një rrip për kyçin ose qafën.

Rasti aktiv i thyer

Rasti tjetër që Nomad ka nisur posaçërisht për iPhone 11 dhe 11 Pro të ri është Active Rugged Case, i cili ndan me atë të mëparshmin të gjitha specifikimet për sa i përket cilësisë së materialeve, mbrojtjes ndaj rrëzimeve dhe përfundimeve. Por ka një lëkurë tjetër: lëkurë të papërshkueshme nga uji Heinen. Isshtë një lëkurë mjaft e veçantë, pamja e së cilës nuk ngjan aspak me lëkurën konvencionale, të paktën me atë që jemi mësuar ta kemi në rastet e lëvizshme, madje as nuk "mban erë lëkure", por po, ka një nuancë fantastike.

Më keq, mos gabo, nuk është një rast që shton rezistencë ndaj ujit në iPhone tuaj, por rasti në vetvete është rezistent ndaj ujit. Kjo do të thotë, lëkura nuk do të prishet nëse e lagni, por iPhone juaj është i sigurt se ka saktësisht të njëjtën mbrojtje ndaj lëngjeve që ka pa kutinë, nuk shton asgjë shtesë. Personalisht, është rasti që më pëlqen më shumë nga të dy, Më duket një pamje më moderne dhe sportive, edhe pse ky është një mendim shumë personal.

Mendimi i redaktorit

Ekzistojnë shumë raste mbrojtëse, ashtu si rastet prej lëkure, por jo aq shumë që ofrojnë pamjen e lëkurës dhe mbrojtje të lartë, aq më pak se ato bëjnë me rezultatin e këtyre Këllëfeve të Nomad Rugged dhe Active Rugged Case. Dy kopertina shumë të ngjashme, por me lëkura të ndryshme që japin rezultate të ndryshme. Një kasë më klasike (Rugged Rugged) në dispozicion në kafe dhe të zezë dhe një më moderne (Active Rugged Case), rezistente ndaj ujit dhe e disponueshme në moka dhe të zezë. Të dyja rastet janë në dispozicion për 49.99 dollarë në faqen e internetit të Nomad (lidhje) Dhe Rasti i thyer është në dispozicion në Macnífic për 42,99 € (lidhje) në të dy ngjyrat, shpresojmë së shpejti ata do të kenë edhe modelin Active.

Çështje Nomad Rugged
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
42,99
 • 100%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Lëkurë premium
 • I papërshkueshëm nga uji
 • Mbrojtje e lartë
 • Dizajn premium

Contras

 • Shtoni trashësinë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.