Karikuesi Apple MagSafe Duo është më afër nisjes

Një nga aksesorët që na pëlqeu më shumë në prezantimin e modeleve të reja iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max dhe 12 mini, ishte padyshim MagSafe Duo e Apple. Ky karikues që shumë prej nesh e pëlqyen aq shumë u shfaq si një aksesor në prezantim por nuk mund të shihet, ose rezervohet, aq më pak i blerë në dyqanet online të kompanisë.

Kjo mund të ndryshojë tani pasi NRRA e Korea të certifikojë këtë karikues MagSafe Duo, kështu që mund të jemi shumë afër nisjes zyrtare të tij. Mos harroni se Ky çertifikim është një hap paraprak për nisjen dhe pasi të kalojë do të kishte dritën jeshile për të.

Dy data të afërta të lëshimit janë të mundshme

MagSafe Duo është certifikuar nga Korea

Tani për tani, pasi kemi panoramën e Apple, mund të themi se ka dy data ose dritare për fillimin e saj, Të Premten e ardhshme, 6 nëntor, së bashku me iPhone 12 Pro Max, iPhone mini dhe HomePod mini ose për ngjarjen të martën, 10 nëntor në të cilën Apple ndoshta paraqet MacBook të ri me procesorë ARM dhe "një gjë më shumë" siç thuhet në ftesë ... Çfarë mendoni?

Sido që të jetë, ky karikues wireless ka mundësinë e karikimit të iPhone 12 dhe një Apple Watch njëkohësisht. Në të dy rastet fuqia maksimale është 15 W dhe duket se kjo do të jetë një nga aksesorët e yjeve kur Apple e lëshon atë. Padyshim që do të varet edhe nga çmimi i tij, por është e sigurt që ky do të jetë një nga aksesorët më të kërkuar dhe të imituar.

Sot nuk kemi asgjë më shumë se një çertifikim nga Agjencia Kombëtare e Kërkimit të Radios të Koresë (NRRA) edhe pse është e vërtetë që nuk duhet të vonojmë shumë për të pasur të gjithë informacionin dhe çmimet e këtij karikuesi të shkëlqyeshëm ekskluzive për iPhone 12 dhe Apple Watch të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.