Lëshoi ​​një firmware të ri për AirPods Max

Apple AirPods Max i ri

Një pajisje që mund të duket aq e thjeshtë sa kufjet, Apple i ka ngritur ato në kompleksitetin e tyre më të madh me AirPods Max. Një mori përbërësish të teknologjisë së lartë janë vendosur brenda, të qeverisura nga firmware i fuqishëm.

Epo, tha se softueri sapo ka marrë një të ri azhornimi nga kompania. Apple nuk ka dhënë informacion në lidhje me lajmet që mund t'i raportohen përdoruesit, por nëse ata e kanë lëshuar atë, kjo do të jetë për një arsye.

Apple sapo lëshoi ​​një version të ri ( 3E756) të firmuerit të brendshëm të AirPods Max. Që nga lançimi i kufjeve Krishtlindjen e kaluar, ky azhurnim është tashmë i treti.

Marsin e kaluar, Apple lëshoi ​​azhurnimin e dytë, 3C39, ai aktual në pajisje deri më sot.

Si zakonisht në Apple, ajo nuk ofron informacion në lidhje me lajmet që përfshijnë azhurnimet e firmuerit. Shpresojmë se ato janë rregullime të vogla të defekteve në kod, përmirësime të autonomisë ose mbështetje për të renë Audio hapësinore, tipari i ri i Apple Music.

Për dhimbjen e përdoruesve, asnjë mënyrë për të detyruar një azhurnim në asnjërën nga AirPod-et ekzistuese dhe as në AirTags. Ndoshta kjo është një çështje që kompania duhet të marrë në konsideratë.

Kështu që e vetmja gjë që mund të bëni është të lini iPhone tuaj afër AirPods Max ndërsa ato janë të lidhura me një burim energjie dhe të prisni.

Ajo që mund të bëni (diçka është diçka) është të kontrolloni nëse janë azhurnuar, si më poshtë:

 • Nga iPhone juaj i lidhur me AirPos Max, hapni Cilësimet.
 • Gjeneral i Hapur.
 • Informacione të Hapura.
 • Trokitni lehtë mbi AirPods.
 • Shikoni versionin e softuerit.

Ai që ishte në fuqi deri më sot është versioni 3C39. Versioni i ri është 3E756. Nëse e shihni që versioni nuk ka ndryshuar akoma, lëri ata për pak kohë e lidhur me karikuesin, dhe prisni derisa të azhurnohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.