Versioni i ri zyrtar i watchOS 6.2.1 i lëshuar

Aplikacionet WatchOS 6

Versioni që u lansua disa ditë më parë për përdoruesit e iOS dhe iPadOS në formën e një rregullimi për problem facetime Ajo gjithashtu vjen për përdoruesit e Apple Watch. Po, Apple Watch nuk ka një aparat fotografik, por mbështet thirrjet zanore, kështu që ju të merrni zgjidhjen e defektit FaceTime.

Në këtë rast, ajo që kemi është një zgjidhje për problemin në watchOS 6.2 që parandaloi pjesëmarrjen në këtë lloj thirrjesh audio me pajisje që janë në OS X ElCapitan 10.11.6 ose iOS 9.3.6 dhe versionet para këtyre.

Përditësoni ekskluzivisht për FaceTime

Ky version i ri nuk shton ose të paktën nuk duket se shton veçori të reja në aspekte të tjera të sistemit operativ, sferave dhe të tjera, ai përqendrohet vetëm në zgjidhjen e këtij problemi me thirrjet që hyjnë në orën inteligjente Apple përmes FaceTime. Nga ana tjetër, duhet të kujtojmë se përmirësimet kryesore të përfshira në versionin e ri të watchOS 6.2 janë Zbatimi i EKG për përdoruesit në Kili, Zelanda e Re dhe Turqia të cilët zotërojnë një Apple Watch Series 4 ose Series 5.

Pra, kur mund të azhurnoni Apple Watch në versionin e ri të watchOS për të marrë korrigjimin e këtij problemi që kanë marrë gjithashtu përdoruesit e Mac, iPhone, iPod Touch dhe iPad. Nëse dëshironi të shihni nëse e keni orën e azhurnuar, duhet të përdorni vetëm aplikacionin Watch, klikoni në General dhe më pas në Azhurnimin e Softuerit, atje do të shohim azhurnimin e disponueshëm ose do të tregojë se jemi tashmë në versionin e fundit të disponueshëm e cila është watchOS 6.2.1.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vitaliy dijo

  Unë nuk kam një azhurnim.

 2.   Alfredo Mtz dijo

  Unë kam të instaluar watchOS 6.2 në serialin 2, por nuk kërkon azhurnim në 6.2.1. Pse