Të gjitha lajmet e iOS 11.1 në video: 3D Touch, Reachability, Emoji dhe më shumë

Apple vazhdon të lustrojë versionin e saj të ardhshëm të madh pas lansimit këtë fund të verës së iOS 11. iOS tjetër 11.1 është pothuajse gati dhe në pritje të konfirmimit të mbërritjes së Apple Pay Cash për të qenë në gjendje të bëjë pagesa midis njerëzve përmes iMessage, mund të themi se pothuajse gjithçka që do të përfshijë ky version i ri është tashmë e pranishme në Beta 3 më të fundit.

Kthimi i 3D Touch për shumë detyra dhe të qenit në gjendje të kaloni midis aplikacioneve, kthimi i Reachability me qendrën e njoftimit brenda mundësive nga mesi i ekranit, emoji i ri që Apple ka përfshirë në tastierën e saj, funksione të reja në tekstin produktiv që na ofron më shumë emoji se më parë ... ndryshime interesante që do t'ju tregojmë më poshtë dhe në videon që shoqëron Artikulli.

Emoji të ri

Ishte një nga risitë më të komentuara të Beta-s së parë të iOS 11.1 (tashmë jemi në të tretin), dhe megjithëse për shumë nuk është më e rëndësishmja, larg tij, nuk mund të mohojmë që emoji ka ardhur prej kohësh për të qëndruar dhe që sa herë i përdorim më shumë. Fytyra të reja për të qenë në gjendje të shprehin praktikisht gjithçka që ju vjen në mendje, të tilla si emoji që thotë fjalë betimi ose ai që vjell, një mumje që nuk mund të humbasë, shtrigat, drakulat e të gjitha ngjyrave dhe sekseve, fytyra që asgjë nuk duhet të mbyllet në gojë ... një etje e gjatë e emoji-ve të reja (më shumë se 100) që do ta bëjnë gati të pamundur gjetjen e asaj që po kërkojmë.

Kjo është arsyeja pse Apple ka shtuar funksionalitete të reja në tastierën e saj parashikuese. Nëse më parë na ofronte një emoji kur shkruanim diçka që mund të shprehej përmes karikaturës së vogël qesharake, tani na ofron disa (deri në tre) në mënyrë që të mund të zgjedhim atë që na duket më i përshtatshëm. Edhe nëse shkruajmë sirenë kjo do të na japë të zgjedhim midis krijesës fantastike apo sirenës klasike të policisë.

Dy gjeste mjaft të kërkuara: Multitasking dhe Arritshmëria

Ato ishin dy funksione që shumë përdorues i humbën dhe nuk e kuptuan pse u eliminuan nga Apple me lëshimin e iOS 11. Trokitja në skajin anësor të ekranit për të hapur shumë detyra ose rrëshqitjen për të kaluar mes aplikacioneve është diçka që shumë njerëz u mësuan dhe hiqen pa njoftim. E njëjta gjë ndodhi me hyrjen në qendrën e njoftimeve nga mesi i ekranit kur përdorni Reachability. Çfarë dobie kishte ulja e ekranit nëse duhej të rrëshqitje nga lart? Epo, të dy funksionet janë tashmë të pranishëm në iOS 11 Beta 3 dhe me siguri do të jenë në versionin përfundimtar të iOS 11.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fnai dijo

  Po në lidhje me baterinë? Sepse që kur jam azhurnuar në ios11 është ajo që më duhet më shumë eh

  1.    Luis Padilla dijo

   Në të vërtetë me 7 Plus nuk kam vërejtur probleme me Baterinë, kështu që nuk mund të konfirmoj nëse ato që keni vërejtur se ka rënë do të zgjidhen.

 2.   CesarGT dijo

  Unë kam përdorur iOS11 që nga beta e parë publike dhe kurrë nuk kam pasur probleme me baterinë ...

 3.   Junior Vargas dijo

  A mund ta instaloj këtë beta dhe ta ulim më vonë? Unë kam një iPhone 6 me 10.0.3