Apple News + fillon zgjerimin e saj ndërkombëtar dhe tani është në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar dhe Australi

Apple News +

Kompania me qendër në Cupertino prezantoi zyrtarisht të vetën shërbim i ri i pajtimit të revistave Apple News + Marsin e kaluar, në të njëjtën ngjarje në të cilën u njoftuan Apple Arcade (tani në dispozicion), Apple TV + (i disponueshëm nga 1 nëntori) dhe Apple Card (aktualisht i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara).

Shërbimi i pajtimit në revistën Apple News + ka një çmim prej 9,99 dollarë në muaj dhe ofron qasje në më shumë se 200 revista të të gjitha llojeve. Në kohën e fillimit të tij, ai ka qenë i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Megjithatë, ky shërbim tashmë Ajo ka filluar të zgjerohet në vendet e tjera me Mbretërinë e Bashkuar dhe Australinë që janë ato me fat.

Çmimi i pajtimit në MB është 9,99 paund ndërsa në Australi arrin në 14,99 dollarë australianë (dollari australian ka më pak vlerë sesa Shtetet e Bashkuara). Nëse jeni në ndonjë nga këto vende, mundeni shijoni muajin e provës falas që Apple u ofron të gjithë përdoruesve që duan të provojnë shërbimin.

Lexuesit australianë kanë akses në The Australian, The Daily Telgraph, The Advertiser, Elle, Australian Women's Health, Harper's Bazaar Australia dhe GQ ndër të tjera, ndërsa lexuesit anglezë mund të kenë qasje në përmbajtjen e The Times, Elle UK, Cosmopolitan UK, Esquire UK dhe FourFourTwo plus shumë botime të tjera. Në të dy shërbimet, ne gjithashtu mund të gjeni disa nga botimet kryesore të Amerikës si The Wall Street Journal, National Geographic, Vox ...

Nëse marrim parasysh që Apple duhet të arrijë një marrëveshje me redaktorët e mediave kryesore në secilin vend plotësisht e pavarur, është logjike të mendojmë se zgjerimi ndërkombëtar në vendet e tjera jo-angleze mund të zgjasë më shumë sesa është e nevojshme, kështu që ne mund të presim ulur në heshtje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.