Apple News tashmë ka 70 milion përdorues unikë

Lajmet e Apple

Apple News është angazhimi i Apple për të përqendruar të gjitha lajmet që ne i shohim më interesante në një aplikacion të vetëm, një lloj Flipboard, por me dizajnin karakteristik të Apple. Për momentin akoma në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe Mbretërinë e Bashkuar, duke kufizuar numrin e mundshëm të përdoruesve të kësaj platforme që lejon botuesit të rimarrin një pjesë të fitimeve që humbin nga reklamat kur ofrojnë artikujt e tyre në këtë platformë, e cila nuk tregon reklamën që përfshihet në artikull, por mund të shtohet në pas .

Përkundër faktit se Apple duket se e ka lënë mënjanë këtë platformë lajmesh, pasi ende nuk është në dispozicion në më shumë vende, djemtë nga Cupertino vazhdojnë të punojnë për të, dhe aktualisht ka 70 milion përdorues, përdoruesit të cilët në një moment që nga fillimi i tij kanë provuar aplikacionin por nuk është konfirmuar që ata janë përdorues aktivë. Për ta bërë këtë platformë fitimprurëse, Apple ka nënshkruar një marrëveshje me NBCUniversal që do të jetë përgjegjëse për menaxhimin e shitjes së reklamave në këtë platformë, në këtë mënyrë dhe pas dështimit të iAd, Apple preferon të delegojë palë të treta për të menaxhuar reklamimi.

Në këtë mënyrë, çdo kompani që dëshiron të reklamojë në News do t'ju duhet të shkoni direkt në NBCUniversal, në vend të drejtpërdrejt me Apple si më parë me iAds. Apple e mori vendimin për të mbyllur platformën e saj të reklamave pasi u përpoq të konkurronte me gjigantin e reklamave në internet Google dhe duke goditur një mur pa pushim. Shkalla e zgjerimit të disa prej shërbimeve të reja të Apple siç është ky aplikacion, informacioni mbi transportin publik nga Apple Maps, Apple Pay po lë shumë për të dëshiruar, duke nënkuptuar që për kompaninë disa vende janë dytësore ndaj kompanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kokakolo dijo

    Dhe në Spanjë për kur?