Duket se Apple Pencil 3 do të mbërrijë në 20 Prill

Lajmi që marrim në ditët pas konfirmimit zyrtar të ngjarjes së Prillit është mjaft i madh, disa prej tyre interesantë, siç është ai që sapo mësuam që vjen direkt nga Weibo dhe në të cilën thuhet se brezi i tretë Apple Pencil do të ishte gati të ishte shfaqet.

Duket se gjenerata e dytë Apple Pencil do të punojë për kompjuterë pa emërtimin "Pro". Modeli i gjeneratës së parë të Apple Pencil ka punuar në të gjitha pajisjet, kështu që ne imagjinojmë se do të bjerë në listën e vjetëruar. Në këtë kuptim, nuk ka detaje në lidhje me ndryshimet estetike në Lapsin e Mollës, por flitet për të sensorë të rinj për të zbuluar ekranet e reja mini LED.

Në ditët e sotme, përdoruesit e iPad Pro dhe iPad Air kanë shumë mundësi për të përfituar nga Apple Pencil, Kjo pajisje që erdhi në formën e një aksesori mund të quhet një zgjatim i vetë iPad dhe ofron mundësi shkrimi dhe vizatimi që janë larg asaj që mund të bëhet me gisht.

Logjikisht nuk është një pajisje e domosdoshme por shumë përdorues që fillojnë ta përdorin mësohen dhe më pas "nuk mund të jetojnë" pa të. Dhe nuk po flasim për një Stylus si ato që kemi njohur prej vitesh, Apple Lapsat janë drejtpërdrejt një pajisje me teknologji mjaft të përparuar për t'i ofruar përdoruesit një tjetër dhe pse të mos e themi një mënyrë më të mirë për të përfituar sa më shumë nga iPad .

IPad-et e reja pritet të shtojnë ndryshime nga modeli i mëparshëm, por sipas Mark Gurman, nuk keni ndonjë iluzion duke pritur ndryshime ose përparime të mëdha në pajisje. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë më në fund, ne tashmë jemi duke pritur të martën e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.