Apple Pencil i pajtueshëm me iPhone u hodh në minutën e fundit

Sipas një thashetheme të re, Apple do të kishte planifikuar një version të ri të Apple Pencil të pajtueshëm me modelet e iPhone 14 dhe do të ishte liruar këtë vit. Megjithatë, sipas Weibo, Apple hodhi poshtë planet për këtë version të Apple Pencil që do të kushtonte rreth 50 dollarë edhe pse do të hynte në prodhim.

Ky version i Apple Pencil jo vetëm që do të ishte i pajtueshëm me iPhone, por Gjithashtu do t'i jepte fund një prej ankesave më të mëdha në lidhje me përputhshmërinë e Apple Pencil 1 me iPad-in e ri të gjeneratës së 10-të: metodën e tij të karikimit.

Burimi komenton se Apple kishte gati dhe në prodhim një Apple Pencil të ri, të koduar "Marker", të cilin po planifikonte ta lansonte në fillimin e tij të shtatorit me prezantimin e iPhone të ri dhe Apple Watch. Sipas raportimeve, Apple synonte një çmim rreth 50 dollarë për këtë model të ri të lapsit, duke e bërë atë Lapsin më të lirë, edhe nën Apple Pencil të gjeneratës së parë dhe, natyrisht, Apple Pencil 2.

Duke pasur parasysh atë rënie çmimi, Apple do të shkurtonte funksionalitetin. Ky Apple Pencil me sa duket nuk kishte teknologjinë e sensorit të presionit ose baterinë e vet (disi befasuese). Në vend të kësaj, Apple kishte zhvilluar me sa duket një çip që do të përdorej për të fuqizuar majë shkruese përmes ekranit. Diçka e ngjashme me atë që Samsung ka përdorur prej vitesh në S-Pen e saj.

Aty ku gjërat bëhen interesante është kjo ky Apple Pencil me sa duket do të funksiononte edhe me iPhone. Gjenerata e parë Apple Pencil dhe Apple Pencil 2 nuk funksionojnë me iPhone, dhe kjo është një ide që Apple e ka kundërshtuar në të kaluarën. Është e paqartë pse Apple hoqi planet për këtë version "Marker" të Apple Pencil, por vendimi do të kishte ardhur në minutën e fundit. Sipas thashethemeve, Apple kishte prodhuar tashmë më shumë se një milion njësi, e cila nuk është një shumë e parëndësishme për një aksesor që ndoshta do të synonte një audiencë shumë specifike.

ku mendojmë do të kishte vërtet kuptim ky Apple Pencil më i lirë është në iPad-in e fundit të gjeneratës së 10-të. Apple ka vuajtur mjaft kritika dhe meme për shkak të faktit se iPad 10 ka një port USB-C, por ai ende funksionon vetëm me Apple Pencil të gjeneratës së parë të pajisur me Lightning. Në fund gjithçka zgjidhet me një përshtatës që shet edhe Apple. Biznes i rrumbullakët?

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.